Reklama
Reklama
Reklama

Stadion Widzewa Łódź jeszcze bardziej widzewski

Czas 3 min czytania
Stadion Widzewa Łódź jeszcze bardziej widzewski

Tunel stadionu Widzewa Łódź / fot. Marcin Bryja, widzew.com

Reklama

Obiekt przy Al. Piłsudskiego 138 zyskał nowe elementy wystroju wewnętrznego związane bezpośrednio z Widzewem Łódź, który jest jego najważniejszym użytkownikiem.

Reklama

Widzew jest niezniszczalny?

Największe zmiany dotknęły tunelu, którym piłkarze obu drużyn wychodzą na rozgrywany na płycie stadionu mecz. Przestrzeń jest ozdobiona czerwonymi motywami i odniesieniami do najważniejszych momentów w historii klubu, w tym założenia go w 1910 roku i sukcesów takich jak 4 mistrzostwa Polski. Najważniejszym punktem tunelu jest jednak olbrzymi napis „WIDZEW JEST NIEZNISZCZALNY”, który w takich samych wersjach znajduje się po jego obu stronach.

– To słowa trenera Legii Warszawa Jerzego Kopy wypowiedziane po przegranym przez jego zespół meczu z Widzewem. Gdy tylko zobaczyłem w Internecie skan jednej z gazet z tym cytatem w nagłówku, uznałem, że to jest to hasło, którego szukaliśmy – przyznał prezes Widzew Łódź SA Mateusz Dróżdż, który przyznał jednocześnie, że nowy branding to efekt olbrzymiego zaangażowania pracowników klubu.

Reklama

–  Chciałbym podziękować przedstawicielom miasta, sponsorom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że wszystkie te zmiany mogły mieć miejsce – dodał, zwracając uwagę na fakt, że efekt końcowy jest wypadkową prac wielu podmiotów.

Drużyny przyjezdne poczują respekt

Tunel jest zwieńczeniem projektu, ale jego efekty widać też w innych strefach stadionu. Przede wszystkim widoczne one będą dla drużyn przyjezdnych, by te nie miały wątpliwości, że mierzą się z utytułowaną marką, która tworzyła historię polskiej piłki. Specjalny wystrój uzyskało wejście do szatni gości, które prowadzi przez bramę z pucharami, a także korytarz ozdobiony historycznymi zdjęciami Widzewa, między innymi autorstwa zmarłego niedawno Włodzimierza Sierakowskiego. Niespodziankę zawodnicy ekip przyjezdnych znajdą też w samej szatni.

Wejście do szatni gości stadionu Widzewa Łódź / fot. Marcin Bryja, widzew.com

– Zmiany objęły nie tylko tunel, ale również wejście dla drużyny gości, oficjalny sklep, strefę VIP oraz salę konferencyjną. Nareszcie udało nam się to zrealizować. Kiedy rozpoczynałem pracę w klubie i pytałem, dlaczego stadion nie jest obrandowany, dostałem odpowiedź, że to stadion miejski. Po moim kolejnym pytaniu, dlaczego na krzesełkach znajduje się hasło „Widzew”, dowiedziałem się, że jest to związane z nazwą dzielnicy. Dlatego cieszę się, że nareszcie mówimy nie o dzielnicy, a o kubie – podkreślił Dróżdż.

Reklama

Widzew Łódź może w końcu mówić, że jest u siebie, na co wreszcie wskazują elementy wystroju wewnętrznego i zewnętrznego stadionu przy Al. Piłsudskiego 138. Za to, co widać z zewnątrz, odpowiada w dużej mierze firma DiMedical, która jest sponsorem strategicznym klubu i sfinansowała czerwone płachty z widzewskimi motywami okalające obiekt.

– Król ma nowe szaty i są one przepiękne. Kiedy wczoraj zobaczyłem po raz pierwszy na brandingu logo swojej firmy, to zakręciła mi się w oku łza szczęścia. To dla mnie ogromna radość, że mogłem dołożyć swoją cegiełkę do realizacji tego projektu – zaznaczył dr Karol Majewski, prezes firmy DiMedical.

Widzew recyclingowym pionierem

Widzew poszedł o krok dalej i użytek zrobił również ze starego brandingu, który zawieszony na trybunie D oddawał hołd zdobywcom pierwszego w historii klubu mistrzostwa Polski wywalczonego w 2021 roku.

Reklama

– Postanowiliśmy wyjść poza szablon i w ramach rozwoju klubu oraz poszanowania dla środowiska przeznaczyć na gadżety dla naszych kibiców branding, który wcześniej przyozdabiał stadion. Jest to pierwszy w Polsce, a najprawdopodobniej również pierwszy w Europie taki projekt w klubie sportowym. Od czwartku w oficjalnym sklepie kibice będą mogli nabyć sakwy, portfele, torby oraz etui na laptopa. Każdy produkt opatrzony jest numerem seryjnym i informacją o miejscu, z którego elementy brandingu pochodzą – wyjaśnił Michał Rydz, wiceprezes zarządu Widzew Łódź SA.

Już w piątek 25 lutego Widzew rozegra pierwszy w tym roku mecz ligowy. Rywalem, który będzie musiał udźwignąć ciężar nowego wystroju wnętrz stadionu jako pierwszy będzie Arka Gdynia. Niezwykle ciekawie zapowiadający się mecz czołowych drużyn Fortuna 1 Ligi rozpocznie się o godzinie 20:30.

Reklama

Piłka nożna

DiMedicalKarol MajewskiMateusz DróżdżMichał Rydzstadion WidzewaWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama