Święto amatorskiego tenisa w Łodzi

Łódź November Cup 2021 / fot. materiały organizatora

Reklama


Czas 2 min czytania

27-28 listopada na wszystkich miłośników tenisa ziemnego w wydaniu amatorskim czeka w Łodzi niezwykła gratka – Start Łódź November Cup 2021, który odbędzie się w ramach łódzkich eliminacji do Jesiennych Finałów Mistrzostw Polski Polskiej Ligi Tenisa, które odbędą się za niecały miesiąc w Chorzowie.

Polska Liga Tenisa powstała w 2019 roku w celu integracji społeczności tenisowej na poziomie amatorskim. Obecnie zrzesza ponad dziesięć tysięcy aktywnych graczy, którzy wykupili licencję. Co tydzień organizowane są rozgrywki na terenie całego kraju. W weekend 27-28 listopada każdy z posiadaczy licencji będzie mógł zaprezentować się na kortach w Łodzi.

W sobotę rywalizować będą uczestnicy 1. Ligi (byli zawodnicy, trenerzy i instruktorzy tenisa),  drugoligowcy (bez przeszłości zawodniczej i trenerskiej), a także amatorki – kobiety oraz uczestnicy PLT 45+, czyli amatorzy mający przynajmniej 45 lat.

Reklama

Nie zabraknie także rozrywki dla  nieco starszych tenisistów, bo w niedzielę mierzyć się będą gracze spod znaku PLT 60+, czyli ci, którzy ukończyli 60. rok życia. W niedzielę odbędzie się też turniej najliczniejszej kategorii – 2. Ligi. W niej może zagrać każdy, kto nie ma za sobą przeszłości zawodniczej, a także nie jest trenerem lub instruktorem tenisa – jest czystym amatorem.

Szeroka gama rozgrywek i kategorii gwarantuje, że niezależnie od prezentowanego poziomu można spróbować się na tle rywali z regionu, ale też z całej Polski. Każdy tenisowy amator znajdzie coś dla siebie. Ludzie, którzy kiedykolwiek spróbowali swoich sił w Polskiej Ligi Tenisa wiedzą, że czeka ich wspaniała rozrywka wśród uczestników na każdym poziomie, a poza sportową rywalizacją można też poznać naprawdę ciekawych ludzi, którzy dzielą tę samą pasję – tenis ziemny. Impreza odbędzie się na kortach Klubu Tenisowego Start (ul. Świętej Teresy 56/58).

ZAPISZ SIĘ: do Start Łódź November Cup 2021 dla 1. Ligi
ZAPISZ SIĘ: do
 Start Łódź November Cup 2021 dla 2. Ligi
ZAPISZ SIĘ: do 
Start Łódź November Cup 2021 dla PLT 45+
ZAPISZ SIĘ: do
 Start Łódź November Cup 2021 dla PLT Kobiet
ZAPISZ SIĘ: do
Start Łódź November Cup 2021 dla PLT 60+

Reklama

Zapisywać się i śledzić wyniki można na stronie www. polskaligatenisa.pl.

Źródło: informacja prasowa

Inne sporty

Sporty amatorskie i rekreacjatenis

Reklama

Dodaj komentarz