Reklama
Reklama

TME SMS Łódź w grze o podwójną koronę

Czas < 1 min czytania
TME SMS Łódź w grze o podwójną koronę

W akcji Ernestina Abambila, piłkarka TME SMS Łódź (fot. Marian Zubrzycki)

W środę 11 maja o godzinie 17:00 rozpocznie się półfinałowe spotkanie Pucharu Polski pomiędzy TME SMS-em Łódź a Śląskiem Wrocław. Łodzianki w tym sezonie spisują się doskonale i to one będą faworytkami tego meczu.

Wszystko w nogach zawodniczek TME SMS

Zawodniczki trenera Marka Chojnackiego mają bardzo duże szanse, by sezon 2021/2022 zakończyć z dwoma trofeami. Na trzy kolejki przed końcem sezonu TME SMS Łódź zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Ekstraligi Kobiet, a do tego jest faworytem półfinałowego spotkania Pucharu Polski.

Reklama

W miniony weekend łodzianki udanie odparły atak Czarnych Sosnowiec i Górnika Łęczna. Obie ekipy tracą do TME SMS-u jedynie 3 punkty, dlatego tak ważne było zwycięstwo z GKS-em Katowice. Liderki tabeli są w o tyle komfortowej sytuacji, że Czarni i Górnik mają jeszcze przed sobą bezpośrednie spotkanie. Z kolei przed TME SMS trzy ligowe mecze z zespołami środka tabeli.

CZYTAJ TAKŻE >>> Rozmowa Tygodnia ŁS – Ernestina Abambila, TME SMS Łódź

Reklama

Wywiązać się z roli faworyta

Ligowym średniakiem jest także najbliższy rywal łodzianek w Pucharze Polski, czyli Śląsk Wrocław, który zajmuje 9. miejsce w 12-zespołowej  Ekstralidze Kobiet. Trzeba jednak pamiętać, że oba ligowe mecze pomiędzy TME SMS a Śląskiem były naprawdę wyrównane i kończyły się tylko jednobramkowym zwycięstwem łódzkiego zespołu – w 1. kolejce TME SMS wygrał 2:1, odwracając losy meczu w drugiej połowie,  a w 12. kolejce decydujący gol padł dopiero w 90. minucie meczu.

W środę TME SMS czeka więc trudny mecz, ale awans do finału jest jak najbardziej realny. Łodzianki mocno liczą na wsparcie swoich kibiców. Mecz, chociaż rozgrywany w środku tygodnia, może przyciągnąć na trybuny sporą grupę kibiców, bo dopisać ma pogoda, a i ranga spotkania jest naprawdę wysoka.

W drugiej parze zagrają Czarni Sosnowiec i Medyk Konin. Finał zaplanowany jest na 26 maja w Puławach.

Reklama

TME SMS Łódź – Śląsk Wrocław
Środa, 11 maja 2022, godz. 17:00
Stadion UKS SMS Łódź, ul. Milionowa 12, Łódź

Reklama

Piłka nożna

TME SMS Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama