Reklama
Reklama
Reklama

TME SMS przegrał mecz o finał. „Dostaliśmy ciężki cios”

Czas 2 min czytania
TME SMS przegrał mecz o finał. „Dostaliśmy ciężki cios”

LODZ. 11.05.2022 PILKA NOZNA KOBIET. PUCHAR POLSKI 2022. UKS SMS LODZ - SLASK WROCLAW N/Z DOMINIKA KOPINSKA, UKS SMS ROZPACZ FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

TME SMS Łódź może skupić się na lidze.

Piłkarki TME SMS Łódź dominowały, ale przegrały mecz ze Śląskiem Wrocław i nie zagrają w finale Pucharu Polski. O wszystkim zadecydował rzut karny w ostatnich minutach spotkania. – Liczy się to co jest w bramce. Sędzia podyktował rzut karny dla Śląska i to jest najważniejsze. Dostaliśmy ciężki cios psychiczny, chociaż spodziewałem się, że dostaniemy fizyczny. Dziewczyny wytrzymały ten mecz, ale między spotkaniem ligowym, a tym było tylko 48 godzin przerwy. Zabrakło dokładności, ostatniego podania. Taka jest piłka. Widziałem wiele podobnych sytuacji nie tylko na takim poziomie, ale i na zdecydowanie wyższym. To boli, ale wierzę, że dziewczyny zniosą to psychicznie. Fizycznie na pewno się odbudujemy – powiedział Marek Chojnacki, trener TME SMS Łódź.

Reklama

Spotkanie znacząco różniło się od ligowego meczu z GKS-em Katowice. W weekend TME SMS bronił się i polegał na grze z kontry. Ze Śląskiem, łodzianki skupiły się na ataku. – Nie wierzę w los. W Katowicach przyjęliśmy inną strategię i wygraliśmy. Widzieliśmy, że mamy wąską kadrę i mecz pucharowy ze Śląskiem musimy zakończyć w 90. minut, bo w lidze walczymy o mistrzostwo. Szkoda, że nie udało się na naszą korzyść. Liczy się skuteczność, której u nas zabrakło. W ostatnich minutach spotkania zrobiliśmy jeden prosty błąd i sprokurowaliśmy karnego. Musimy się z tym pogodzić. Im szybciej o tym zapomnimy i skupimy się na lidze tym lepiej – wyjaśnił Chojnacki.

TME SMS Łódź nie mógł skorzystać z najmłodszych piłkarek, bo te grały w meczu Centralnej Ligi Juniorek. – Mieliśmy trzy ważne cele: Puchar Polski, ligę i CLJ, która też walczy o mistrzostwo. Młode piłkarki wygrały z Górnikiem Łęczna, więc nie mogłem skorzystać z nich w tym spotkaniu. Mamy już zapewnioną walkę o medale mistrzostw Polski do lat 19. Mam nadzieję, że przyszłe mecze nam to wynagrodzą. Wiemy, że między ostatnimi kolejkami musielibyśmy grać finał Pucharu Polski, a teraz mamy jeden cel – złoty medal mistrzostw Polski – zakończył Chojnacki.

Reklama

TME SMS – Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)
0:1 – Aleksandra Dudziak (89-karny)

TME SMS: Szperkowska – Piórkowska, Konat, Zieniewicz, Enjo – Gąsieniec (75, Krezyman), Grzybowska, Abambila, Rędzia – Jedlińska, Kopińska

Reklama

Piłka nożna

TME SMS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama