Widzew złożył wnioski do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie budowy ośrodka treningowego. Musiał też jednak zagwarantować wkład własny.
Trwa budowa Widzew Training Center w Bukowcu w Gminie Brójce. Na razie, w przypadku klubu, to głównie prace z papierami. Są już plany ośrodka, a Widzew stara się o dofinansowanie tej inwestycji.
W ostatnich tygodniach klub złożył dwa wnioski do MInisterstwa Sportu i Rekreacji. Najpierw z „Programu Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej”, a potem „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2023”. - Ubiegamy się łącznie o około 21 milionów złotych - powiedział Tomasz Stamirowski, większościowy udziałowiec Widzewa, który rozmawiał z kibicami na Twitterze (#WidzewRedRoom).
Szef Widzewa chce dołożyć 5 mln zł
Stamirowski dodał, że w pierwszym etapie zbudowane mają być budynki oraz dwa główne podgrzewane boiska, a w kolejnym cztery dodatkowe boiska. - Pierwsza część to koszt 36 milionów złotych. Zostaje więc 15 milionów złotych wkładu własnego. 5 milionów będzie pochodzić z podwyższenia kapitały, 8 to finansowanie dłużne - wyjaśnił szef klubu. To pierwsze to oczywiście pieniądze od właściciela, drugie to kredyt. - Już trochę zainwestowałem w Widzew, to pokazanie mojego zaangażowania w klub - stwierdził. Dodał, że Legia też brała kredyt na budowę ośrodka, na 15 lat.
Cały Widzew Training Center powstać ma do 2029 roku.

Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.