Reklama
Reklama

Trener ŁKS-u na kursie UEFA Pro

Czas < 1 min czytania
Trener ŁKS-u na kursie UEFA Pro

LODZ. 13.06.2022 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. KAZIMIERZ MOSKAL ZOSTAL NOWYM TRENEREM LKS LODZ N/Z KAZIMIERZ MOSKAL, MARCIN POGORZALA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Marcin Pogorzała na kursie UEFA Pro. Trener ŁKS-u zdobędzie najważniejsze uprawnienia.

Marcin Pogrzała dwa razy prowadził ŁKS na licencji warunkowej. Wszystko przez to, że młody szkoleniowiec ma licencję UEFA A, a do trenowania drużyny w pierwszej lidze i ekstraklasie potrzebna jest UEFA Pro. Podczas pracy w ŁKS-ie, Pogorzała zbierał punkty żeby zakwalifikować się na kurs. Dzięki nim, na początku czerwca mógł podejść do egzaminów. PZPN poinformował, że Pogorzała znalazł się na liście uczestników kursu UEFA Pro. Przed trenerem ŁKS-u 18 miesięcy nauki i egzaminy, po których uzyska najważniejszy dokument pozwalający mu prowadzić wszystkie drużyny. Razem z nim, uprawnienia będzie zdobywał Adrian Siemieniec, który pracował w klubie z al. Unii 2 jako asystent Ireneusza Mamrota.

Reklama

Szkoła Trenerów PZPN informuje, że na kolejną edycję kursu UEFA PRO 2022/2023 zostali zakwalifikowani następujący trenerzy:

1. Radosław Bella          
2. Łukasz Bereta            
3. Jakub Dziółka             
4. Goncalo Feio
5. Piotr Gierczak            
6. Rafal Grzyb   
7. Marek Kasprzyk        
8. Maciej Kędziorek      
9. Robert Kolendowicz 
10. Kamil Kuzera           
11. Piotr Łęczyński        
12. Paweł Ozga
13. Piotr Plewnia           
14. Marcin Pogorzała   
15. Adrian Siemieniec   
16. Adam Szała
17. Grzegorz Szoka       
18. Dawid Szwarga        
19. Tomasz Włodarek  
20. Tomasz Wolak         

Reklama

Jednocześnie, powołując się na art. 14 pkt 4 Konwencji Trenerskiej UEFA z 2020 roku, Polski Związek Piłki Nożnej zwrócił się prośbą o zwiększenie liczby przyjętych, do 24 trenerów lub organizacji kolejnych edycji w krótszych odstępach czasowych.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama