Reklama
Reklama

Trener Widzewa: Liczą się po prostu zwycięstwa

Czas 2 min czytania
Trener Widzewa: Liczą się po prostu zwycięstwa
W sobotę Widzew zagra z ostatnim w tabeli GKS-em Jastrzębie. - To nic nie zmienia, bo nasza czujność i koncentracja muszą być na najwyższym poziomie - uważa trener Janusz Niedźwiedź.

Reklama

Szkoleniowiec czerwono-biało-czerwonych spotkał się z dziennikarzami dzień przed meczem z GKS-em. Oczywiście wszyscy są ciekawi, jak wygląda sytuacja kadrowa w Widzewie. Kilka dni temu zapowiadano, że co najmniej dwóch piłkarzy może być gotowych do gry w następnej kolejce. – Dziś będziemy jeszcze uważnie przyglądać się dwóm zawodnikom, którzy już jakiś czas trenują z drużyną i dopiero po treningu zapadnie decyzja czy pojadą z nami na południe Polski – powiedział Niedźwiedź. Przypomnijmy, że kłopoty zdrowotnie mieli Przemysław Kita, Mateusz Michalski, Mattia Montini i Bartłomiej Pawłowski.

Widzew pokona ostatni zespół ligi? Zagraj z NobleBet!

Reklama

– Często słyszy się, że cele osiąga się meczami z drużynami z dołu tabeli, ale tak naprawdę w ligowej walce liczą się po prostu zwycięstwa, a najlepiej serie zwycięstw – mówi Niedźwiedź. – To, że dziś GKS Jastrzębie jest na ostatnim miejscu w tabeli nic nie zmienia, bo nasza czujność i koncentracja muszą być na najwyższym poziomie. W Fortuna 1. Lidze nie ma łatwych meczów i niedawno przekonały się o tym właśnie w starciu z naszym najbliższym rywalem Chrobry Głogów czy Arka Gdynia, która dopiero w końcówce strzeliła bramkę na wagę trzech punktów. Myślę, że kluczowym ogniwem w szeregach jastrzębian jest Marek Fabry – zdobył kilka bramek i to na niego trzeba będzie szczególnie uważać. My chcemy dobrze pokazać się w meczu wyjazdowym, wygrać i zdobyć kolejne cenne trzy punkty.

GKS Jastrzębie – Widzew Łódź. Czy zagra Dani Villa?

Dziennikarzy interesowało też, czy szansę na grę od pierwszej minuty ma Daniel Villanueva, czyli bohatere ostatniego meczu Widzewa. – Oczywiście pogratulowałem Daniemu zdobytego gola, bo to dzięki niemu udało się wygrać. Co do jego szans na boisku – Dani pracuje na swoje kolejne minuty i jest, jak każdy gracz, częścią tej drużyny, niekiedy naprawdę ważną. Czasami mówimy, że nie ma zawodników rezerwowych a tacy „zmieniający grę”, czasem mają wpływ na wynik meczu. To są często bardzo ważne ogniwa, a Daniel, choć dostaje niewiele minut na boisku, dobrze wykorzystuje czas spędzony na murawie – powiedział trener łodzian.

Reklama

Mecz z GKS-em rozpocznie się w Jastrzębiu o godzinie 15 w sobotę.

Reklama

Piłka nożna

Janusz NiedźwiedźWidzew Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama