Reklama
Reklama
Reklama

Trener Widzewa: Nie ma opcji lekceważenia kogokolwiek

Czas 2 min czytania
Trener Widzewa: Nie ma opcji lekceważenia kogokolwiek

LODZ. 12.08.2022 PILKA NOZNA. PKO EKSTRAKLASA WIDZEW LODZ - LEGIA WARSZAWA N/Z JANUSZ NIEDZWIEDZ FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

W wielu elementach Warta to rywal lepszy od tych, z którymi się mierzyliśmy - uważa trener Widzewa Janusz Niedźwiedź.

W sobotę Widzew zagra w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań. Trener Janusz Niedźwiedź jest dobrej myśli. Także dlatego, że – jego zdaniem – widzewiacy dobrze zagrali z Legią Warszawa w ostatniej kolejce. – Nie uważam byśmy byli słabsi. Legia miała swoje momenty w pierwszej połowie, a my w drugiej. Z perspektywy czasu uważa, że remis byłby ok, ale oczywiście tak się nie skończyło. Punktów trzeba szukać w następnych meczach – powiedział i nie chciał już więcej rozmawiać na temat ostatniego meczu. – Nie żyjemy już nim. Nasze myśli są przy Warcie Poznań – stwierdził.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: Trener Warty Poznań: „Widzew najlepszy z beniaminków”

Warta wydaje się najsłabszym zespołem spośród tych, z którymi w tym sezonie grał Widzew. W tabeli jest tuż nad łódzkim zespołem. – Nie powiedziałbym, że to najsłabszy zespół, wręcz przeciwnie. Może ostatni mecz Warty nie był wybitny, ale wcześniejsze były na dobrym poziomie. To zespół, grając z którym trzeba się mocno napracować, by zdobyć punkty. Pogoń miała duże kłopoty, by u niego wygrać. To groźny zespół, ale jesteśmy świadomi naszych mocnych stron – powiedział trener Widzewa. I dodał: – O punkty nigdzie i nigdy nie będzie łatwo. Musimy je zdobywać, gdzie tylko można. Dobrą pracą, konsekwencją i jakością. Nie ma opcji, by kogokolwiek lekceważyć, czy nazywać słabszym. Pokazaliśmy piłkarzom mocne strony Warty, jej organizację gry. Znamy jej atuty i zagrożenia dla nas. Nie uważam, by był to zespół będący w tle ligi. W wielu elementach to rywal lepszy od tych, z którymi się mierzyliśmy.

Reklama

Jaka jest sytuacja kadrowa w Widzewie?

Niedźwiedź nie wspomniał nic o kontuzjach w zespole. Oczywiście oprócz Marka Hanouska, na którego trzeba jeszcze trochę poczekać. Zapytany na przedmeczowej konferencji o kadrę, powiedział: – Wygląda to nieźle.

Do dyspozycji trenera będzie już Łukasz Zjawiński, który dołączył do drużyny. – Proces jego wejścia do zespołu przebiega sprawnie. Łukasz znał już kilku zawodników, jest otwarty i komunikatywny i szybko złapał kontakt. To kolejny młodzieżowiec w kadrze. Chcieliśmy wzmocnić tę konkurencję – stwierdził Niedźwiedź.

Mecz z Wartą Poznań odbędzie się w sobotę o godzinie 20.

Reklama

Piłka nożna

Janusz NiedźwiedźWidzew Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama