Turniej finałowy Czerkawski Cup 2021 już 3 października w Łodzi

Czerkawski Cup / materiały prasowe

Reklama


Czas 2 min czytania

Decydujące zmagania młodych hokeistów, którzy powalczą o mistrzostwo VII edycji Czerkawski Cup, odbędą się na łódzkim lodowisku Bombonierka.

Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym to Ogólnopolski Turniej Mini Hokeja na Lodzie dla dzieci w wieku 10 lat i młodszych – jeden z projektów realizowanych przez powstałe z inicjatywy Mariusza Czerkawskiego Stowarzyszenie Sport 7, przy współpracy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i Miastem Łódź. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Polski Komitet Olimpijski. Patronem medialnym wydarzenia został z kolei serwis ŁódzkiSport.pl.

W 2021 roku odbędzie się już VII edycja finału rywalizacji. Pierwotnie wydarzenie zaplanowane zostało na marzec na terenie Stadionu PGE Narodowy w ramach projektu Zimowy Narodowy w Warszawie. Sytuacja pandemiczna w kraju nie pozwoliła jednak na organizację imprezy w wyznaczonym miejscu i terminie, w związku z tym finał VII edycji imprezy odbędzie się w dniu 03.10.2021 roku na lodowisku Bombonierka w Łodzi, czyli mieście zwycięzców poprzedniej edycji zawodów.

Reklama

W turnieju weźmie udział 9 najlepszych drużyn z całej Polski. Zostały one wyłonione w trzech turniejach kwalifikacyjnych, które odbyły się w listopadzie i grudniu 2020 r. w Warszawie, Sanoku i Katowicach. Łącznie w turniejach kwalifikacyjnych wystartowały 24 drużyny z całej Polski, w sumie około 430 dzieci. Co ważne, uczestnicy turniejów nie ponoszą żadnych opłat za udział w turniejach.

W tegorocznej finale Turnieju udział wezmą zawodnicy z roczników 2011 i młodsi, reprezentujący następujące drużyny:

 1. MOSM Tychy,
 2. UKS Zagłębie Sosnowiec,
 3. KS Katowice Naprzód Janów,
 4. MKS Cracovia Kraków,
 5. MMKS Podhale Nowy Targ,
 6. UKS MOSiR Niedźwiadki Sanok,
 7. TME ŁKH Łódź,
 8. AH Legia Warszawa,
 9. UKS Olivia 17 Gdańsk.

Turniej zostanie podzielony na dwie części:

Reklama
 1. Runda eliminacyjna – 9 zgłoszonych zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy (A, B), w których rozegrają mecze „każdy z każdym”.
 2. Runda finałowa – półfinały, mecze o miejsca 3.-9. oraz finał.

Program Turnieju:

 • 09:45 – ceremonia otwarcia
 • 10:00 – 13:15 – runda eliminacyjna
 • 15:00 – 16:30 – runda finałowa
 • 16:45 – ceremonia zakończenia

Imprezę relacjonował będzie komentator sportowy, redaktor Jerzy Góra.

Trzy najlepsze drużyny Turnieju otrzymają z rąk Mariusza Czerkawskiego imponujące trofea w postaci pucharów za zajęcie 1., 2. i 3. miejsca, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale i krążki.

Dodatkowo wręczone zostaną nagrody indywidualne w postaci dyplomów, statuetek i nagród dla najlepszego bramkarza, strzelca i zawodnika Turnieju oraz nagrody dla najlepszego zawodnika z każdej drużyny.

Reklama

Inne sporty

hokejhokej ma lodzieTME ŁKH Łódź

Dodaj komentarz