Reklama
Reklama
Reklama

TYLKO U NAS! Grot Budowlani Łódź z kolejną reprezentantką Polski. Zaskakujący transfer

Czas < 1 min czytania
TYLKO U NAS! Grot Budowlani Łódź z kolejną reprezentantką Polski. Zaskakujący transfer

Weronika Centka fot. Piotr Sumara/Tauron Liga

Weronika Centka, środkowa reprezentacji Polski, będzie grać w Grot Budowlanych Łódź. Wraca do klubu po dwóch latach.

Reklama

Siatkarska Tauron Liga jest w tym sezonie bardzo wyrównana i trudno wskazać zdecydowanego faworyta do mistrzostwa. Na razie prowadzi Developres Rzeszów, jednak nie mniejsze szanse mają Radomka, ŁKS Commercecon, Grot Budowlani i najbogatszy siatkarski klub w Polsce, czyli Chemik Police.

Od wtorku wzrosną notowania Grot Budowlanych, zajmujących obecnie czwartą pozycję w tabeli ze stratą ośmiu punktów do drużyny z Rzeszowa. Łódzki klub wzmocnił się bowiem w formacji, która dotąd była najsłabsza, czyli środkowych bloku. Choć Centka ma dopiero 20 lat, uważana jest za najbardziej perspektywiczną zawodniczkę w kraju na swojej pozycji. Ma świetne warunki fizyczne (192 cm wzrostu), jest przy tym szybka i skuteczna. Wśród środkowych Tauron Ligi podobnymi dokonaniami może pochwalić się jeszcze tylko Iga Wasilewska z Chemika, która jednak gra też jako przyjmująca.

Reklama

Centka pochodzi z Bełchatowa, ale jako juniorka trafiła do Grot Budowlanych. Później przeniosła się do Energi MKS Kalisz, w której występuje drugi sezon. Jak się  dowiedzieliśmy, siatkarka chce jednak zmienić otoczenie, a kaliski klub nie robił z tym problemów, bo w tym sezonie nie walczy ani o czołówkę, ani o utrzymanie. Młoda reprezentantka Polski dostała oferty z Grot Budowlanych i Developresu. Wybrała Łódź. 

W poniedziałek wieczorem wystąpiła w spotkaniu Energi MKS z Pałacem z Bydgoszczy, a od wtorku już oficjalnie będzie zawodniczką czwartego obecnie zespołu Tauron Ligi. Teoretycznie już w środę mogłaby zagrać w Grot Budowlanych, którzy zmierzą się w Pucharze Polski z Pałacem (o godz. 15 w Sport Arenie), jednak trudno przypuszczać, żeby trener Błażej Krzyształowicz postawił na nią po jednym treningu.

Fot.: Piotr Sumara/Tauron Liga

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama