Reklama
Reklama

TYLKO w ŁS! Tomasz Wichniarek z Widzewa o nowym bramkarzu: „Znamy jego umiejętności”  

Czas 2 min czytania
TYLKO w ŁS! Tomasz Wichniarek z Widzewa o nowym bramkarzu: „Znamy jego umiejętności”  

Tomasz Wichniarek, dyrektor scoutingu Widzewa (fot. Marcin Bryja / widzew.com)

Wszystko wskazuje na to, że 33-letni Ihor Łytowka zostanie piłkarzem Widzewa Łódź. Ukraiński bramkarz przebywa obecnie na testach, ale jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego, to w przyszłym tygodniu podpisze kontrakt z klubem z al. Piłsudskiego.

Reklama

Widzew potrzebuje bramkarza

W meczu z Górnikiem Polkowice pechowej i niestety bardzo groźnej kontuzji doznał Jakub Wrąbel. W związku z tym Widzew został z dwoma bramkarzami: Konradem Reszką i młodym Mateuszem Ludwikowskim.

W klubie szybko zareagowali i od razu rozpoczęli poszukiwania zastępcy Wrąbla. Wybór padł na Ihora Łytowkę.

Reklama

Wichniarek o testowanym bramkarzu: „To zawodnik, z którym jesteśmy w stanie podpisać kontrakt w najbliższych dniach”

Jak zapewnia Tomasz Wichniarek, dyrektor scoutingu Widzewa, 33-letni bramkarz nie jest przypadkowym wyborem, a ściągnięcie go do Łodzi zostało poprzedzone fachową analizą.

– Mamy narzędzia, które pozwalają obejrzeć nam wiele spotkań analizowanych zawodników. Wiedzieliśmy także, że Ihor jest w Warszawie, więc dostęp do niego był łatwiejszy. Po analizie wideo i rozmowie z naszymi znajomymi na Ukrainie, którzy go znali i obserwowali na żywo, doszliśmy do wniosku, że to jeden z zawodników, którzy mogliby nam pomóc w obecnej sytuacji – mówi Wichniarek w rozmowie z Łódzkim Sportem.

Dyrektor scoutingu Widzewa podkreśla, że w klubie wiedzą już na co stać Łytowkę, natomiast piątkowe testy to wartość dodana, która pozwoli 33-latkowi szybciej poznać się z trenerem Woźniakiem i pozostałymi bramkarzami.

Reklama

To jeden z dwóch czy trzech zawodników, którzy zostali wytypowani i których tutaj chcieliśmy. To, że udało nam się zrobić testy sportowe, to tylko dodatkowy atut. Jeśli nic się nie wydarzy, to jest to zawodnik, z którym jesteśmy w stanie podpisać kontrakt w najbliższych dniach – zapewnia Wichniarek.

Reklama

Ihor Łytowka wskoczy do bramki Widzewa?

Nie jest wykluczone, że to Łytowka będzie numerem 1 w bramce Widzewa. Nie został bowiem ściągnięty do Widzewa w roli uzupełnienia, ale ma powalczyć o miejsce w składzie z Konradem Reszką.

To zawodnik, który ma dać nam pewność, że bramkarze będą ze sobą rywalizować. Bronił będzie najlepszy z nich – kończy Tomasz Wichniarek.

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama