Reklama
Reklama
Reklama

UKS Anilana Łódź w ósemce mistrzostw Polski juniorów

Czas < 1 min czytania
UKS Anilana Łódź w ósemce mistrzostw Polski juniorów

Juniorzy UKS Anilany Łódź / fot. materiały prasowe klubu

Młodzi łódzcy piłkarze ręczni zajęli drugie miejsce w rozgrywanym w Płocku turnieju 1/8 mistrzostw Polski i za dwa tygodnie powalczą o awans do strefy medalowej.

Reklama

Trudny początek nie przeszkodził

Do ćwierćfinału zakwalifikowały się po dwie najlepsze drużyny z czterech turniejów drugiej rundy eliminacji. UKS Anilana Łódź o swój bilet do czołowej w kraju ósemki walczyła w Płocku, gdzie mierzyła się z gospodarzem Orlen Wisłą, MKS-em Poznań i Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl. Łodzianie kiepsko rozpoczęli, przegrywając po słabym meczu z płocczanami, ale dwóch kolejnych spotkaniach byli zdecydowanie lepsi od rywali i ostatecznie zajęli drugie miejsce w tabeli, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału.

– Poza tym pierwszym spotkaniem cała drużyna grała bardzo dobrze i równo. Każdy z tych chłopców zasługuje na pochwałę. Mamy jednak nadzieję, że zespół nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Poziom w kolejnej rundzie będzie wyrównany, więc mamy nadzieję, że będziemy w stanie powalczyć o medale – przyznał Adam Tondys, prezes UKS Anilany Łódź.

Reklama

Komu mistrzostwo Polski?

O awans do półfinału młodzi szczypiorniści powalczą za dwa tygodnie – w dniach 18-20 lutego w Legnicy. Tam ich rywalami będą: miejscowa MSPR Siódemka-Huras, KS VIVE Kielce i Gwardia II Opole. Co ciekawe, wszystkie osiem drużyn, które zagrają w ćwierćfinale (drugi turniej odbędzie się w Lublinie) w ostatniej fazie przegrało po jednym meczu, a łodzianie byli w tym towarzystwie drugim najlepiej broniącym zespołem. Wskazać faworytów w walce o najlepszą czwórkę nie będzie więc łatwo.

Wyniki turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski juniorów, turniej w Płocku:

piątek 04.02.2022 r.

Reklama

MKS Poznań –   Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl 33:29

Orlen Wisła Płock – UKS Anilana Łódź 30:22

sobota 05.02.2022 r.

Reklama

UKS Anilana Łódź – MKS Poznań 31:20

Orlen Wisła Płock – Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl 34:34 (3:4)

niedziela 06.02.2022 r.

Reklama

Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl – UKS Anilana Łódź 24:38

Orlen Wisła Płock – MKS Poznań 36:22

Reklama

Inne sporty

Grot Anilana Łódźpiłka ręczna

Dodaj komentarz

Reklama