Reklama
Reklama
Reklama

UKS SMS Łódź mistrzem Polski U-17!

Czas < 1 min czytania
UKS SMS Łódź mistrzem Polski U-17!

fot. UKS SMS Łódź Piłka Nożna / FB

Reklama

Ekipa z ul. Milionowej zapewniła sobie mistrzowski tytuł dzięki zwycięstwu nad Lechem Poznań.

Reklama

To była niezwykle gorąca końcówka sezonu dla zawodników UKS-u SMS-u Łódź. Młodzi piłkarze z Łodzi zameldowali się w finale rywalizacji o mistrzostwo Polski U-17 po półfinałowym zwycięstwie w dwumeczu przeciwko Rakowowi Częstochowa. Łodzianie wygrali pod Jasną Górą 1:0. Na swoim stadionie przegrywali już 0:3, jednak zdołali odwrócić losy spotkania. Dzięki hat-trickowi Karola Łysiaka oraz bramce Jakuba Jędrasika zwyciężyli 4:3.

W finale rozgrywanym na stadionie w Ząbkach na piłkarzy SMS-u czekała ekipa Lecha Poznań. Rywalizacja była niezwykle zacięta – obie drużyny strzeliły po bramce w pierwszej połowie i remis utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. W 94. minucie poznaniacy mieli piłkę meczową – sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Kacper Sommerfeld, ale broniący bramki SMS-u Filip Chadała znakomicie wyczuł jego intencje i obronił strzał. Raptem trzy minuty później Łysiak, bohater półfinałowego rewanżu zdobył bramkę na 2:1, która, jak się później okazało, przesądziła o losach spotkania i zapewniła SMS-owi zwycięstwo.

Reklama

UKS SMS Łódź został mistrzem Polski juniorów młodszych po raz trzeci w swojej historii. Piłkarze z ul. Milionowej sięgali po ten tytuł wcześniej w 2005 i 2010 roku.

Piłka nożna

Dodaj komentarz

Reklama