Reklama
Reklama

Unihokeiści też pomagają Ukrainie

Czas < 1 min czytania
Unihokeiści też pomagają Ukrainie

Fot. AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź (Facebook)

Dzięki zbiórce podczas meczu AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź i staraniom Łódzkiego Okręgowego Związku Unihokeja bezpośrednią pomoc otrzymała jedna z ukraińskich rodzin.

Reklama

Walczący na parkietach Ekstraligi Unihokeja AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź przy okazji ostatniego meczu ligowego Z JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk zorganizował zbiórkę datków na pomoc Ukraińcom, których ojczyzna ogarnięta jest wojną wywołaną rosyjską agresją. Na ten sam cel klub postanowił przeznaczyć również cały dochód z biletów na tamto spotkanie.

CZYTAJ TEŻ: UNIHOKEJOWA STRZELANINA BEZ HAPPY-ENDU

Reklama

Z uzyskanych w ten sposób środków finansowych już udało się zrobić użytek. Klub wspólnie z Łódzkim Okręgowym Związkiem Unihokeja, którego prezesem jest mocno zaangażowany w akcję pomocową Robert Benkers, objął opieką konkretną ukraińską rodzinę. Pomoc trafiła do Ilony Kudriashovej, która wraz z synem (4 lata) i córką (12 lat) w obawie o własne bezpieczeństwo musiała opuścić swój dom zlokalizowany w okolicach Połtawy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O POMOCY UNIHOKEISTÓW

Reklama

Za zgromadzone przez unihokejową rodzinę pieniędze zakupione zostały zabawki, jedzenie oraz bilety autobusowe, dzięki którym rodzina w miniony piątek wyjechała z Łodzi do czeskiej Pragi. Tam czekali na nich bliscy. Dzięki pomocy prezesa ŁOZU Ukraińcy otrzymali też prowiant na drogę.

Reklama

Inne sporty

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódźunihokej

Dodaj komentarz

Reklama