Reklama
Reklama
Reklama

„W styczniu chcemy zakończyć prace” – stadion ŁKS-u gotowy na odbiór

Czas < 1 min czytania
„W styczniu chcemy zakończyć prace” – stadion ŁKS-u gotowy na odbiór

Stadion ŁKS-u im. Władysława Króla Fot. ŁKS

Stadion ŁKS-u jest już prawie gotowy. Kiedy zakończą się prace?

Reklama

Stadion ŁKS-u jest już prawie ukończony. Budową opiekuje się trzystu pracowników i wszystko wskazuje na to, że nowym dom Rycerzy Wiosny będzie gotowy już w styczniu. Trwają prace wykończeniowe na trybunie północnej. W biurowcu zamontowano już windy. Brakuje tylko sufitów i płytek, które są już montowane. Ze względu na złe warunki atmosferyczne w grudniu, pracownicy MIRBUD-u nie wykonali drobnych prac brukarskich w fasadzie stadionu, ale Marek Rossa, kierownik kontraktu uspokaja, że zostaną wykonane do końca stycznia.

Rozbudowano system podgrzewania murawy, tak żeby był zgody z wymogami PZPN-u. Od teraz podgrzewane będą również miejsca, w których zawodnicy rozgrzewają się. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, MIRBUD-owi udało się zamontować schody ewakuacyjne prowadzące na murawę.

Reklama

Ukończono budowę budek komentatorskich. Na trybunę zachodnią przeniesiono krzesełka do tej pory tworzące napis ŁKS Łódź. Na nowym stadionie będą znajdowały się na łukach i tworzyły biało-czerwono-biały pas. Na przełomie stycznia z lutym, zamontowane zostaną telebimy. Trwa montaż barierek.

Przy wejściu na stadion powstaje podświetlane logo klubu, przeplatanka. Prace z nią związane zakończą się jeszcze w styczniu. Trwa montaż ostatnich wygrodzeń i kołowrotków.

Prace na pierwszej kondygnacji biurowca są już prawie ukończone, rozpoczęto sprzątnie. Wykończeniem, zajmie się przyszły najemca.

Reklama

– Rozpoczynamy odbiory dla całego stadionu. Najpierw przez straż pożarną i sanepid, później przez Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowalnego. W styczniu chcemy zakończyć prace i skupić się na odbiorze – zapowiedział Rossa.

Raport z budowy stadionu ŁKS-u można obejrzeć tutaj

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama