Reklama
Reklama

Ważny weekend TME ŁKH. Zobacz drużynę w akcji!

Czas 2 min czytania
Ważny weekend TME ŁKH. Zobacz drużynę w akcji!

TME LKH HOKEJ - HK OPOLE. FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Łódzcy hokeiści w sobotę i niedzielę rozegrają dwa ostatnie domowe mecze rundy zasadniczej sezonu pierwszej ligi. Ich wyniki mogą zaważyć na rozstawieniu w fazie play-off.

Reklama

Jeszcze przyjdzie czas na lidera

TME ŁKH Łódź w 2022 roku radzi sobie w lidze bardzo dobrze. Zespół Jurija Ziankowa wygrał 4 z 5 tegorocznych spotkań (jedno z walkowerem z wycofaną z rozgrywek drużyną Opole HK). Z rytmu wybił drużynę dopiero koronawirus, z powodu którego rozpędzeni łodzianie nie mogli w pierwotnym terminie zweryfikować swojej obecnej dyspozycji na tle lidera rozgrywek – Polonii Bytom. To zaległe spotkanie odbędzie się 12 lutego. Zanim jednak do niego dojdzie TME ŁKH rozegra dwa ostatnie domowe mecze sezonu zasadniczego rozgrywek.

Trudna rola faworyta

Będzie w nich mierzyć się z Cracovią (sobota 5 lutego) i Unią Oświęcim (niedziela 6 lutego). Obie te drużyny łodzianie wyraźni wyprzedzają w tabeli (odpowiednio o 9 i 6 punktów, mając na koncie jeden mecz mniej), więc będą w rywalizacji z nimi faworytami, ale w tej lidze przedmeczowe typy nie zawsze przekładają się na późniejsze wydarzenia na tafli, o czym przekonali się już również w tym sezonie zawodnicy TME ŁKH. Dlatego drużyna z Łodzi musi zachować pełną koncentrację, zwłaszcza że mimo pokonania koronawirusa, trener Ziankow nie może liczyć na komfortową sytuację kadrową.

Reklama

Zmiany na tyłach

W najbliższy weekend pauzować z powodu zawieszenia będzie kluczowy obrońca zespołu Mikita Antanowicz, a pod znakiem zapytania stoi występ kontuzjowanego defensora Jewgienija Neczajewa. Cieszy za to powrót Kamerona Wilsona do tej samej formacji. Jeśli już przy kwestiach personalnych jesteśmy, w sobotę ponownie drużynę w roli kapitana poprowadzi Vaclav Riha, który już w przeszłości pełnił tę zaszczytną funkcję.

Kibice mogą pomóc

Oba weekendowe spotkania siódmego w tabeli TME ŁKH Łódź rozpoczną się o godzinie 17:15 na tafli lodowiska Bombonierka. W dniu meczowym sprzedaż biletów rozpocznie się godzinę przed startem zawodów (bilet normalny: 15 zł, bilet ulgowy dla dzieci do lat 15: 10 zł, bilet weekendowy normalny: 25 zł, bilet weekendowy ulgowy: 20 zł). Można też dokonywać rezerwacji biletów – do piątku (4.02.), do godziny 24:00, za pośrednictwem wiadomości prywatnej na profilu TME ŁKH Łódź na Facebooku (ZAREZERWUJ).

Reklama

TME ŁKH Łódź – Cracovia Kraków / sobota 5 lutego 2022 r., godz. 17:15

Reklama

TME ŁKH Łódź – Unia Oświęcim / niedziela 6 lutego 2022 r., godz. 17:15

Hokej

hokejhokej na lodzieTME ŁKHTME ŁKH Łódź

Dodaj komentarz

Reklama