„Wembley na Małachowskiego”. Baza treningowa Widzewa zostanie doposażona

Łodzianka Widzew (fot. UMŁ)

Reklama


Czas < 1 min czytania

Dzięki mobilizacji widzewskiego środowiska, w 2021 roku doposażona zostanie baza treningowa Widzewa, mieszcząca się przy ul. Małachowskiego. 

W ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego 2020/2021 zrealizowany zostanie projekt pod nazwą „Wembley na Małachowskiego”. 

Inicjatywa ta przewiduje zakup kosiarki trójwrzecionowej do koszenia boisk z nawierzchnią naturalną i hybrydową w obiekcie sportowym przy ul. Małachowskiego 5. Beneficjentem proponowanego zadania będą użytkownicy boisk kompleksu sportowego przy ul. Małachowskiego 5 – czyli m.in. pierwsza drużyna Widzewa oraz wszystkie zespoły Akademii.

Reklama

Projekt zebrał 660 głosów, co pozwoliło mu zająć trzecie miejsce na osiedlu Stary Widzew, dzięki czemu został zakwalifikowany do realizacji ze środków budżetowych.

W ramach tego osiedla zgłoszone zostały jeszcze dwie inne widzewskie inicjatywy: „Nowy parkiet dla sportowców z Małachowskiego” oraz „Naprawa i modernizacja boiska Orlik na terenie ośrodka treningowego Łodzianka”. Uzyskały one jednak zbyt małą liczbę głosów i nie zostaną zrealizowane w nadchodzącym roku.

„Wembley na Małachowskiego” to kolejny widzewski projekt, który zostanie sfinansowany z funduszy Budżetu Obywatelskiego. Wcześniej z miejskiej kasy udało się zrealizować m.in. powstanie Pomnika Twórców Wielkiego Widzewa czy zakup sprzętu do hali przy ul. Małachowskiego. 

Reklama

fot. UMŁ

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz