Reklama
Reklama

Widzew, Arka i Korona grają o awans [TERMINARZ, FORMA]

Czas 2 min czytania
Widzew, Arka i Korona grają o awans [TERMINARZ, FORMA]

LODZ. 10.04.2022 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. SKRA CZESTOCHOWA - WIDZEW LODZ N/Z ERNEST TERPILOWSKI, BRAMKA, GOL, RADOSC FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Arka Gdynia i Korona Kielce są w tej chwili tuż za plecami Widzewa. Wystarczy już tylko jedna wpadka łodzian, by stracili miejsce dające awans.

Reklama

27. kolejka jeszcze się co prawda nie zakończyła, ale zaplanowany na poniedziałek mecz GKS-u Tychy z Górnikiem Polkowice nie będzie miał wpływu na pierwszą szóstkę ligi. Pierwsza jest Miedź Legnica, która nieoczekiwanie przegrała ze Stomilem Olsztyn (po serii siedemnastu spotkań bez porażki). Zespół trenera Wojciecha Łobodzińskiego ma 60 punktów i o 10 wyprzedza Widzew. Po 48 punktów mają Arka i Korona. Gdynianie pokonali 3:2 Puszczę Niepołomice, a kielczanie 2:1 Zagłębie Sosnowiec. Piąty Chrobry Głogów ma 41 punktów, tyle co ŁKS.

Flashscore.pl

Wszystko wskazuje na to, że na siedem kolejek przed końcem sezonu walka o drugie miejsce rozstrzygnie się więc między Widzewem, Arką i Koroną. 23 kwietnia zespół z Kielc podejmie drużynę z Gdyni, a 26 kwietnia Widzew zmierzy się Koroną. To będą prawdziwe hity.  

Reklama

Zobaczmy zresztą, jakie te trzy zespoły mają terminarze.

Widzew: Puszcza (dom), GKS Jastrzębie (wyjazd), Korona (dom), ŁKS (wyjazd), Resovia (dom), Miedź (wyjazd), Podbeskidzie Bielsko-Biała (dom)

Reklama

Arka: GKS Jastrzębie (dom), Korona (wyjazd), ŁKS (dom), Resovia (wyjazd), Miedź (dom), Podbeskidzie (wyjazd), Sandecja Nowy Sącz (dom)

Reklama

Korona: Chrobry (wyjazd), Arka (dom), Widzew (wyjazd), Górnik Polkowice (dom), Odra Opole (wyjazd), GKS Katowice (dom), GKS Tychy (wyjazd)

Widzew gra po Arce

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która z tych drużyn ma najtrudniejsze mecze. Wygląda, że chyba Korona, która szczególnie trzy najbliższe spotkania będzie miała bardzo ciężkie, bo zagra z Chrobrym, który walczy o baraż, a także z bezpośrednimi rywalami jeden po drugim. Z kolei Widzew i Arka mają niemal identycznych przeciwników. Arka gra z drużynami, z którymi potem mierzy się Widzew. Oba zespoły mają więc Koronę, ŁKS, Miedź i Podbeskidzie.

CZYTAJ TEŻ: Oceny piłkarzy Widzewa. Napastnicy na „jedynki”

Reklama

Warto też przypomnieć, że Widzew ma niekorzystny bilans meczów z gdynianami. Oba przegrał. Gole 8 Arki i 3 Widzewa. Z Koroną łódzka drużyna wygrała w Kielcach. Z kolei w jesiennym meczu Arki z Koroną padł bezbramkowy remis.

Na siedem kolejek przed końcem rozgrywek w najlepszej sytuacji z tej trójki oczywiście jest zespół trenera Janusza Niedźwiedzia. Cały czas wszystko zależy od widzewiaków, bo przecież mają przewagę dwóch punktów. Wystarczy wygrać wszystkie mecze do końca i w ogóle nie oglądać się na rywali. Ale łatwo się mówi i pisze.

Zerknijmy jeszcze na koniec, w jakiej formie są te trzy drużyny. Biorąc pod uwagę ostatnie pięć meczów, to w całej lidze najlepiej punktowała właśnie Arka (13 punktów), a zaraz za nią jest Korona (11). Żadna z nich nie przegrywała. Z kolei Widzew z 8 punktami i golami 6:4 jest w te klasyfikacji szósty. I właśnie dlatego tak zmalała przewaga Widzewa nad tą dwójką. Przypomnijmy, że w pewnym momencie łódzki zespół miał aż 10 punktów więcej od drużyny z Gdyni.

Reklama

Piłka nożna

Arka GdyniaKorona KielceWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama