Reklama
Reklama

Widzew Łódź Amp Futbol: w niedzielę będzie lepiej!

Czas 2 min czytania
Widzew Łódź Amp Futbol: w niedzielę będzie lepiej!

Lodz. 02.10.2021 Amp Futbol Ekstraklasa Widzew Lodz - TSP Kuloodporni Bielsko Biala. Fot. Marian Zubrzycki

Pierwszy dzień trzeciego turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2021 nie był udany dla gospodarzy. Mimo ambitnej walki łodzianie nie potrafili urwać punktów Wiśle Kraków i TSP Kuloodpornym Bielsko-Biała.

Reklama

Tylko pierwsza połowa na remis…

Widzew Łódź Amp Futbol rywalizację na boisku AZS-u Łódź rozpoczął od prestiżowego meczu z Wisłą Kraków Amp Futbol, aktualnym liderem zmagań PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2021. Wzmocniony dwoma reprezentantami Francji zespół trenera Rafała Horążego długo stawiał skuteczny opór faworyzowanemu rywalowi, świetnie interweniował też kilkukrotnie Mateusz Kowalczyk. Po przerwie wiślacy znaleźli jednak drogę do bramki łodzian, i to trzykrotnie.

Reklama

W swoim drugim tego dnia występie Widzew mierzył się z TSP Kuloodpornymi Bielsko-Biała, którzy w tabeli plasują się tuż za plecami krakowian. Będący w dobrej dyspozycji przeciwnik już w 5. minucie wyszedł na prowadzenie, a w samej końcówce pierwszej połowy miał na koncie kolejne trafienie. Trzeciego gola Kuloodporni zdobyli niedługo po zmianie stron, a ostatecznie pokonali czerwono-biało-czerwonych aż 5:0.

Legia ograła lidera, jak poradzi sobie z Widzewem?

Reklama

Najwięcej emocji przyniósł tego dnia mecz Legii Warszawa Amp Futbol z Wisłą. Mistrz Polski z Warszawy przed startem łódzkiego turnieju w tabeli PZU Amp Futbol Ekstraklasy zajmował zaledwie trzecie miejsce, więc, żeby myśleć o obronie tytułu nie mógł pozwolić sobie w tym meczu na porażkę. Losy meczu ważyły się do samego końca, ale to Legia w decydującym momencie, przy prowadzeniu 2:1, nie tylko nie pozwoliła Wiśle doprowadzić do remisu, ale sama zanotowała kolejne trafienie, nie pozostawiając złudzeń, kto tego dnia jest lepszy.

Reklama

W drugim dniu zmagań Widzew Łódź Amp Futbol zmierzy się z Legią Warszawa Amp Futbol i zajmującą obecnie ostatnie miejsce w łódzkim turnieju Wartą Poznań.

Wyniki pierwszego dnia turnieju:

Widzew Łódź – Wisła Kraków 0:3

Reklama

TSP Kuloodporni – Warta Poznań 6:0

Legia Warszawa – Wisła Kraków 3:1

Widzew Łódź -TSP Kuloodporni 0:5

Reklama

Legia Warszawa – Warta Poznań 7:0

Niedziela, 3 października:

9:00      TSP Kuloodporni – Wisła Kraków

Reklama

10:15    Widzew Łódź – Legia Warszawa

11:45    Wisła Kraków – Warta Poznań

13:00    Legia Warszawa – TSP Kuloodporni

Reklama

14:30    Widzew Łódź – Warta Poznań

15:30    Ceremonia zakończenia turnieju

Piłka nożna

Amp Futbolpiłka nożnaWidzew ŁódźWidzew Łódź Amp Futbol

Dodaj komentarz

Reklama