Reklama
Reklama
Reklama

Widzew Łódź z nowym obrońcą

Czas < 1 min czytania
Widzew Łódź z nowym obrońcą

Serafin Szota zawodnikiem Widzewa / fot. widzew.com

Serafin Szota we wtorek został piłkarzem Widzewa Łódź. 23-letni defensor trafił na Piłsudskiego 138 na zasadzie transferu definitywnego z Wisły Kraków.
Reklama

Nowy nabytek Widzewa pochodzi z Namysłowa, a pierwsze piłkarskie kroki stawiał w lokalnym Starcie. Jako 13-latek trafił do Akademii Lecha Poznań. Później był zawodnikiem Zagłębia Lubin, Odry Opole (na zasadzie wypożyczenia), Wisły Kraków i Stomilu Olsztyn (ponownie wypożyczenie).

Reklama

W PKO Ekstraklasie Serafin Szota zadebiutował w barwach Białej Gwiazdy po powrocie ze stolicy Warmii i Mazur w lutym 2021 roku. Od tego czasu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym rozegrał łącznie 23 spotkania, w których zdobył jedną bramkę.

WIDZEW PODAŁ CENY KARNETÓW NA NOWY SEZON (WIĘCEJ)

Reklama

23-letni obrońca ma również doświadczenie reprezentacyjne. Występował w kadrach narodowych od U17 do U20. Z tą ostatnią zagrał w 2019 roku na Mistrzostwach Świata, których gospodarzem była Polska, a główną areną zmagań stadion Widzewa.

Trzeci (po Mateuszu Żyrze i Juljanie Shehu) nowy zawodnik w talii Janusza Niedźwiedzia w Łodzi zjawił się już w niedzielę, żeby przejść kompleksowe badania medyczne. We wtorek 14 czerwca klub poinformował, że Szota związał się z nim dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Reklama

Piłka nożna

piłka nożnaSerafin SzotatransferyWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama