Widzew otwiera klubowe muzeum

Muzeum Widzewa Fot. widzew.com

Reklama

Czas 2 min czytania

Widzew poinformował, że otwarcie klubowego muzeum zaplanowane jest na 1 czerwca.

W ubiegłym roku Widzew skończył 110 lat. Ma bardzo bogatą historię. Klub chce się nią chwalić. Stąd pomysł na muzeum. Właśnie Widzew ogłosił, że we wtorek 1 czerwca zostanie ono otwarte.

Reklama
Muzeum Widzewa Fot. widzew.com

Muzeum znajdzie się pod trybuną D stadionu przy al. Piłsudskiego 138. Znajdą się tam cztery sale tematyczne: „Początek”, „Stara Hala”, „Wielki Widzew” i „Stadion”.  – Mamy nadzieję, że będzie to ważne dla każdego widzewiaka miejsce, do którego kibice z przyjemnością będą wracać i zabierać ze sobą znajomych – mówi Piotr Pietrasik, prezes stowarzyszenia RTS Widzew Łódź. – Historia Widzewa zasługuje na odpowiednią oprawę, a muzeum to tak naprawdę dopiero pierwszy, ale bardzo ważny i niezbędny krok do jej właściwego uhonorowania. Gdy 6 lat temu powołaliśmy Stowarzyszenie w celu odbudowy upadłego wówczas klubu, jednym z celów było odzyskanie jego tożsamości historycznej. Przypomnę, że wówczas nie mieliśmy ani jednej pamiątki, a nawet prawa do korzystania z naszego historycznego herbu. Dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób przez ten okres udało się odzyskać historyczny herb oraz zgromadzić i skatalogować większość najważniejszych klubowych pamiątek, które teraz znajdą swoje godne miejsce i zostaną udostępnione całej widzewskiej społeczności.

Do końca kwietnia ukończony ma zostać kluczowy etap realizacji Muzeum Widzewa. Odpowiadająca za projekt i wykonanie całości firma Group AV jest w trakcie realizacji ostatnich prac związanych z tą fazą budowy. – W maju instalowane będzie przede wszystkim wyposażenie audiowizualne i niezbędne do jego obsługi oprogramowanie i oprzyrządowanie. Do tego dojdą również kwestie wykończeniowe, ostatnie poprawki techniczne i przygotowanie witryny zewnętrznej – mówi Tomasz Gawroński, dyrektor Muzeum Widzewa.

Reklama

Aktualne informacje na temat muzeum można znaleźć na jego profilu na Facebooku oraz na dedykowanej stronie internetowej muzeum.widzew.com.

Autor: Janek

Reklama

Piłka nożna

muzeum WidzewaWidzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz