Reklama
Reklama

Widzewiacy na autostradzie do ekstraklasy! Podwójne zwycięstwo

Czas < 1 min czytania
Widzewiacy na autostradzie do ekstraklasy! Podwójne zwycięstwo

ŁÓDŹ. 03.10.2021 WIDZEW ŁÓDŹ FUTSAL - KS GNIEZNO FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Futsaliści Widzewa Łódź pokonali w Gnieźnie miejscowy KS, notując 13. zwycięstwo w 13 meczach ligowym w tym sezonie. Tym razem zanotowali jednak bonus i są jeszcze bliżej spełnienia marzeń.

Reklama

Widzewiacy znów gromią

Pierwsza połowa i długo utrzymujący się wynik remisowy nie zwiastowały tak przekonującego zwycięstwa, ale po zmianie stron Widzew Łódź Futsal włączył wyższy bieg i ostatecznie zdeklasował rywala. Do drugiej części spotkania czerwono-biało-czerwoni przystępowali z zaledwie jedną bramką przewagi (2:1), a cały mecz wygrali aż 8:2. Trzy trafienia zanotował prezentujący w 2022 roku bardzo dobrą formę, nie tylko strzelecką, Maksym Panasenko, po dwa gole dołożyli Michał Marciniak i Michał Bondarenko, a bramkę zdobył również Eryk Jarzębski.

Reklama

Łodzianie o krok od ekstraklasy

To było 13. zwycięstwo w 13 meczach ligowych widzewiaków. Zespół Marcina Stanisławskiego jest zdecydowanym liderem grupy północnej pierwszej ligi i głównym faworytem do awansu do Statscore Futsal Ekstraklasy. W sobotę swój mecz rozgrywał również najgroźniejszy obecnie rywal łodzian do wygrania rozgrywek. We-Met Futsal Club Kamienica Królewska przegrał jednak w Toruniu z TAF 3:5, co sprawia, że Widzew na 9 kolejek przed końcem ma już 14 punktów przewagi nad wiceliderem! Od zapewnienia sobie miejsca w futsalowej elicie Daniela Krawczyka i spółkę dzieli więc 5 zwycięstw.

Reklama

Będzie głośno!

Reklama

Kolejny krok do celu drużyna z Łodzi wykonać może w niedzielę 30 stycznia, kiedy zmierzy się u siebie z TAF Toruń. Na to spotkanie mobilizują się już kibica Widzewa, którzy chcą tego dnia licznie dopingować zespół w walce o 14. ligową wygraną.

KS Gniezno – Widzew Łódź Futsal 2:8 (1:2)

Bramki dla Widzewa Łódź Futsal: Maksym Panasenko (x3), Michał Marciniak (x2), Michał Bondarenko (x2), Eryk Jarzębski.

Reklama

Skład Widzewa Łódź Futsal: Dariusz Słowiński – Marcin Stanisławski, Michał Marciniak, Eryk Jarzebski, Daniel Krawczyk oraz Aleks Dachina, Maksym Panasenko, Michał Bondarenko, Jan Dudek, Tomasz Gąsior, Wojciech Łasak.

Piłka nożna

futsalWidzew Futsal

Dodaj komentarz

Reklama