Reklama
Reklama
Reklama

Wielki powrót do PGE Skry Bełchatów

Czas < 1 min czytania
Wielki powrót do PGE Skry Bełchatów

Radosław Kolanek i Michał Bąkiewicz fot: PGE Skra Bełchatów

Do Radosława Kolanka w sztabie szkoleniowym PGE Skry Bełchatów dołączył Michał Bąkiewicz, trener mistrzów świata.

Michał Bąkiewicz, jako zawodnik PGE Skry Bełchatów zdobył cztery mistrzostwa i wicemistrzostwo Polski, trzy Puchary Polski, wywalczył drugie i dwukrotnie trzecie miejsce w Lidze Mistrzów oraz dwukrotnie klubowe wicemistrzostwo świata. Osiągał sukcesy z reprezentacją Polski, z którą został wicemistrzem świata w 2006 roku oraz mistrzem Europy w 2009. Po karierze zawodnika rozpoczął pracę trenera. Jako selekcjoner reprezentacji Polski juniorów sięgnął po trzecie miejsce w mistrzostwach Europy i złoty medal mistrzostw świata.

Reklama

Czytaj także: Nowe otwarcie w PGE Skrze Bełchatów.

Bąkiewicz wraca do PGE Skry Bełchatów

PGE Skra Bełchatów poinformowała, że wraz z Radosławem Kolankiem, dotychczasowym asystentem trenera, funkcję tę będzie sprawował Bąkiewicz.

Reklama

W PGE Skrze grałem z Karolem Kłosem, Robertem Milczarkiem i Aleksandrem Atanasijeviciem. Z AZS-u Częstochowa, w którym kończyłem karierę zawodniczą, pamiętam Kacpra Piechockiego, a z reprezentacji Polski znam Grzegorza Łomacza. Faktycznie, grupa znajomych osób jest tu spora – powiedział Bąkiewicz po podpisaniu kontraktu ze Skrą. – Wiem, jakie mam zadania jako asystent trenera, jakie są moje obowiązki i będę chciał jak najlepiej wykonywać swoją pracę, która – mam nadzieję – przełoży się na wynik całego zespołu. Wszyscy wiemy, że w PGE Skrze zawsze myśli się o najwyższych celach. Mam nadzieję, że nowy sezon będzie bardzo emocjonujący i da nam, a przede wszystkim kibicom, wiele powodów do radości – dodał nowy asystent trenera.

–  Cele sportowe w PGE Skrze Bełchatów zawsze są bardzo wysokie, ale my jesteśmy gotowi, by je realizować. Mamy do tego potencjał, więc będziemy walczyć o wszystko, co jest do wygrania. Sezon będzie na pewno trudny, liga została powiększona, meczów będzie sporo i musimy być na to gotowi – powiedział Kolanek

Reklama

Siatkówka

PGE Skra Bełchatów

Dodaj komentarz

Reklama