Reklama
Reklama
Reklama

Wychowanek Anilany zadebiutował w reprezentacji

Czas < 1 min czytania
Wychowanek Anilany zadebiutował w reprezentacji

Piłka ręczna / fot. Pixabay

Reklama

20-letni Piotr Jędraszczyk był wyróżniającym się zawodnikiem Biało-czerwonych w przegranym meczu 4 Nations Cup z Tunezją.

Reklama

Porażka gospodarzy na inaugurację

Polacy nie popisali się w swoim pierwszym występie w turnieju towarzyskim będącym ważnym etapem przygotowań do styczniowych mistrzostw Europy w piłce ręcznej, których gospodarzem będą Węgry i Słowacja. Reprezentacja Polski uległa na własnym terenie (4 Nations Cup rozgrywany jest w Ergo Arenie w Gdańsku) 26:30 z Tunezją, przez cały mecz bez powodzenia goniąc wynik.

Reklama

Wychowanek Anilany nadzieją na lepsze jutro?

Jednym z pozytywów tego meczu była jednak postawa Piotra Jędraszczyka, który we wtorek w swoim debiucie w barwach narodowych zdobył 4 bramki. To zaledwie 20-letni rozgrywający Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, czyli najlepszej drużyny piłki ręcznej w regionie (aktualnie 6. miejsce w PGNiG Superlidze), ale jego związki z województwem łódzkim są dużo mocniejsze. Zawodnik ten jest bowiem wychowankiem Anilany Łódź, w barwach której był młodzieżowym mistrzem Polski i debiutował w reprezentacji Polski juniorów.

Kolejna weryfikacja już w środę

Reklama

Reprezentacja Polski z Jędraszczykiem w kadrze zmierzy się jeszcze w ramach gdańskiego turnieju w środę z Japonią i w czwartek z Holandią. W środę Azjaci pokonali ekipę Oranje 33:30.

Inne sporty

Grot Anilana Łódźpiłka ręcznaPiotr JędraszczykPiotrkowianin Piotrków Trybunalski

Dodaj komentarz

Reklama