Reklama
Reklama

Wyróżnienia dla piłkarzy Widzewa

Czas 2 min czytania
Wyróżnienia dla piłkarzy Widzewa

Piłkarze Widzewa zasłużyli na wyróżnienia za wrzesień w klasyfikacji tygodnika „Piłka Nożna”.

Reklama

Piłkarze miesiąca wybrano Juliusza Letniowskiego i nie ma w tym żadnego zaskoczenia, bo Letniowski został też wybranym najlepszym graczem miesiąca w plebiscycie Fortuna 1. Ligi.

„Wrzesień mu służy. Dokładnie rok temu również znalazł się w naszym comiesięcznym podsumowaniu, tyle że w barwach Arki Gdynia. Tym razem zapracował na wyróżnienie jako piłkarz Widzewa Łódź. 23-letni piłkarz szykuje się w I lidze na powrót do Ekstraklasy” – napisano m.in.

Reklama
Piłka Nożna

Letniowski to jedyny widzewiak w jedenastce miesiąca. Oto ona:

Jałocha (GKS T.) – Mikinic (Odra), Boczek (Sandecja), Nedić (GKS T.), Straus (Stomil) – Nowak (Odra), Walski (Sandecja), Letniowski (Widzew), Grzeszczyk (GKS T.) – Merebaszwili (Podbeskidzie) – Czubak (Arka).

Reklama

Jak widać powyżej w składzie jest też były widzewiak Karol Czubak, który strzelił dla Arki już 6 goli.

Reklama

Odkrycie z Widzewa

Z kolei odkryciem września został Kacper Karasek. „Widzewska młodzież zasługuje na pochwałę. Bartosz Guzdek dał się poznać wcześniej, zaś 19-letni skrzydłowy do tej pory był anonimem w I lidze. We wrześniu to uległo zmianie. Były piłkarz Unii Skierniewice potrafił być efektowny, ale i efektywny. Zanotował premierowe trafienia w lidze i Pucharze Polski. Gol w Rzeszowie przesądził o awansie łodzian do kolejnej rundy” – uzasadniono.

Kacper Karasek, Widzew/fot. Martyna Kowalska

Dziennikarze „Piłki Nożnej” wybrali też drugą jedenastkę i w niej jest aż czterech piłkarzy Widzewa.

Wrąbel (Widzew)Stępiński (Widzew), Szymura (Korona), Słaby (Sandecja) – Łukowski (Korona), Paprzycki (GKS T.), Nocoń (Skra), Karasek (Widzew) – Mikita (Stomil), Lebedyński (Chrobry), Guzdek (Widzew).

Reklama

Co ciekawe, trenerem września nie został Janusz Niedźwiedź, a Artur Derbin z GKS-u Tychy. A drużyną właśnie GKS, który we wrześniu zdobył 10 punktów w lidze i awansował w Pucharze Polski. Widzew w tym czasie sięgnął po 8 punktów i też awansował do kolejnej rundy.   

Piłka nożna

Bartosz GuzdekJuliusz LetniowskiKacper KarasekWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama