Reklama
Reklama
Reklama

Z kim PGE Skra i Grot Budowalni zagrają w europejskich pucharach?

Czas 2 min czytania
Z kim PGE Skra i Grot Budowalni zagrają w europejskich pucharach?

LODZ. 08.05.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. LKS COMMERCECON LODZ - GROT BUDOWLANI LODZ. N/Z BUDOWLANI RADOSC FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Z kim w europejskich pucharach zagrają PGE Skra Bełchatów i Grot Budowalni? Skomplikowana sytuacja bełchatowian i łatwe losowanie łodzianek.

PGE Skra Bełchatów i Grot Budowlani zajęli czwarte miejsca w Plus Lidze i Tauron Lidze. Po zakończeniu sezonu mówiło się, że taki wynik może dać prawo do gry w Lidze Mistrzów, ale CEV, europejska federacja siatkówki, przyznała tylko jedno dodatkowe miejsce. Otrzymali je brązowi medaliści mistrzostw Polski, czyli Aluron CMC Warta Zawiercie i ŁKS Commercecon. PGE Skra i Grot Budowlani zagrają w Pucharze CEV.

Reklama

Skomplikowana sytuacja PGE Skry Bełchatów

PGE Skra Bełchatów nie zna rywala, z którym zagra w 1/32 Pucharu CEV, za to… wie z kim może zagrać w 1/16. Wszystko przez to, że w pierwszej fazie turnieju bełchatowianie zagrają z przegranym drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Żeby do tego doszło, w pierwszej rundzie rozegrany musi zostać mecz między Strumicą z Macedonii oraz Dynamo Apeldoorn z Holandii. Na zwycięzcę tego pojedynku, w drugiej rundzie eliminacji będzie czekała Benfica Lizbona. Wychodzi na to, że Skra może zagrać z drużyną z Macedonii, Holandii, albo Portugalii, ale wszystko zależy od tego, która z tych drużyn przegra walkę o Ligę Mistrzów. Jasna jest sytuacja w 1/16 Pucharu CEV. Jeżeli bełchatowianie awansują do tej fazy, zagrają z francuskim Chaumont VB 52.

Łatwa drabinka Grot Budowalnych

Grot Budowlani pierwszy mecz w Pucharze CEV rozegrają z rumuńskim CSO Voluntari 2005. Spotkania zaplanowane zostały dopiero na grudzień. Łodzianki miały sporo szczęścia, bo są po łatwiejszej stronie drabinki. Dzięki temu ominą mocne zespoły z Niemiec, Włoch i Turcji. Największym zagrożeniem dla czwartej drużyny w Polsce może być szwajcarski Volero Zurych.

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźPGE Skra Bełchatów

Dodaj komentarz

Reklama