Reklama
Reklama

Zmiany w ŁKS-ie. Nowy zarząd i akcjonariusze

Czas < 1 min czytania
Zmiany w ŁKS-ie. Nowy zarząd i akcjonariusze

– Nadal będę zaangażowany w pracę w klubie, jednak najprawdopodobniej jako członek Rady Nadzorczej – mówi Tomasz Salski, właściciel ŁKS-u.

Reklama

ŁKS poinformował o zmianach w zarządzie klubu. Tomasz Salski pozostaje głównym udziałowcem biało-czerwono-białych, ale z KRS wynika, że nie jest już prezesem. Od teraz zarząd łódzkiego klubu reprezentuje Dariusz Lis, który do tej pory był dyrektorem ŁKS-u. – Przed nami pełen wyzwań okres związany z otwarciem nowego stadionu oraz jego komercjalizacją, a co za tym idzie również rozbudową struktur administracyjnych klubu. Bez pełnego zaangażowania nie osiągniemy celu, dlatego z uwagi na zobowiązania względem innych spółek oraz ograniczonymi możliwościami kierowania klubem w pełnym wymiarze czasowym, podjąłem decyzję o zmianach, które mają na celu poprawę wydajności zarządzania ŁKS-em. Oczywiście nadal będę zaangażowany w pracę w klubie, jednak najprawdopodobniej jako członek Rady Nadzorczej – informuje Salski.

Do piłkarskiej spółki na stanowisko prokurenta dołączył Jarosław Olszowy. 51. letni łodzianin jest dyrektorem zarządzającym w firmie Alder Finance. – Dariusz Lis i powołany na stanowisko prokurenta spółki Jarosław Olszowy, są moimi zaufanymi wieloletnimi współpracownikami, których doświadczenie i wiedza zapewnią właściwą drogę rozwoju klubu. Ważne jest również to, że panowie dzięki swej wiedzy i zaangażowaniu odciążą mnie od części dotychczasowych obowiązków, pozwalając mi tym samym skupić się na wielu innych ważnych w kontekście przyszłości klubu sprawach – tłumaczy Salski.

Reklama

ŁKS pozyskał sześciu nowych akcjonariuszy, którzy objęli w sumie 6 tys. sztuk akcji z puli 20 tys. sztuk akcji. Wyemitowane zostały dodatkowe akcje, o wartości dwóch milionów złotych, ale o szczegółach, władze klubu poinformują dopiero po zakończeniu emisji. Podniesiono kapitał zakładowy klubu, który teraz wynosi prawie 11 milionów złotych.

Cały komunikat ŁKS-u można przeczytać tutaj.

Reklama

fot: ŁKS

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama