Reklama
Reklama
Reklama

Czas na decydujące mecze. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź zmierzy się z żużlowym gigantem

Czas 2 min czytania
Czas na decydujące mecze. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź zmierzy się z żużlowym gigantem

Brady Kurtz i Marcin Nowak w barwach Orła Łódź (fot. Marian Zubrzycki)

Rusza faza play-off w eWinner 1. Lidze. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź swój pierwszy mecz odjedzie na stadionie Moto Arena Łódź, a rywalem będzie Stelmet Falubaz Zielona Góra. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę 31 lipca o godzinie 16:30.

Arcytrudne zadanie przed Orłem

Zespół H. Skrzydlewska Orzeł Łódź zajął po rundzie zasadniczej 5. miejsce w tabeli z 14 punktami na koncie. Tym samym pierwszym rywalem podopiecznych Michała Widery i Piotra Świderskiego w fazie play-off będzie właśnie Stelmet Falubaz Zielona Góra, czyli drużyna, która uplasowała się na 2. pozycji w tabeli.

Reklama

Stelmet Falubaz Zielona Góra to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek polskiego żużla oraz jeden z głównych faworytów do wygrania ligi. Nic dziwnego, że to rywale Orła są przed ćwierćfinałowym dwumeczem faworytem tej rywalizacji.

Przypomnijmy, że w fazie zasadniczym Falubaz zgarnął punkt bonusowy w rywalizacji z łódzkim zespołem. Po remisie w Łodzi (45:45), w Zielonej Górze gospodarze nie dali szans gościom, wygrywając 57:33.

CZYTAJ TAKŻE >>> Rywalizacja o tytuł najlepszego żużlowca Europy zawita do Łodzi

Reklama

Czy zespół Orła stać na niespodziankę?

W Łodzi zapowiadają, że nie poddadzą się bez walki. Żużlowcy w ostatnich tygodniach prezentowali się naprawdę przyzwoicie, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wynikach – wygrane z Wilkami Krosno, Startem Gniezno i minimalna wyjazdowa porażka z Polonią Bydgoszcz.

Cieniem na postawie podopiecznych trenerów Widery i Świderskiego kładzie się jednak ostatni mecz i porażka w Rybniku z miejscowym ROW-em, który do ostatniej kolejki bronił się przed spadkiem.

W ostatnim meczu zabrakło nam kilku punktów, aby jeszcze mocniej wznieść się mentalnie i pokazać, że jesteśmy coraz silniejszą drużyną. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo mocno skupiamy się na pojedynkach z Falubazem. Drużyna z Zielonej Góry jest naprawdę mocna, o czym świadczy ich bilans małych punktów. Posiadają atut własnego toru, ale są do ogrania. Naszym celem jest wykorzystanie domowego obiektu i zdobycie na Moto Arenie więcej niż 50 punktów. Byłby to wynik, który dawałby dużą nadzieję na utrzymanie przewagi w Zielonej Górze i awans do dalszej fazy rywalizacji w play-offach. Niezmiernie ważne będzie, aby cała drużyna pojechała równo, jak choćby podczas meczu z Cellfast Wilkami Krosno. Skupiamy się również na tym, aby odpowiednio wyposażyć sprzętowo Norberta Kościucha. Będzie on jeździł na jednostce od Brady’ego Kurtza. Szlifujemy to na tyle, aby efekt końcowy był jak najlepszy i żebyśmy w niedzielę cieszyli się z jak najwyższego zwycięstwa – powiedział Michał Widera.

Trwa sprzedaż biletów na spotkanie Orła w fazie play-off. Cennik oraz szczegóły dotyczące ich dystrybucji znajdziecie TUTAJ.

Reklama

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź – Stelmet Falubaz Zielona Góra
Niedziela, 31 lipca 2022, godz. 16:30
Moto Arena Łódź, ul. 6 Sierpnia 71, Łódź

Żużel

Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Reklama