Reklama
Reklama

Grot Budowlani na fali! Ważna wygrana w Bydgoszczy

Czas 2 min czytania
Grot Budowlani na fali! Ważna wygrana w Bydgoszczy

Radość zawodniczek Grot Budowlanych (fot. Marian Zubrzycki)

Siatkarki Grot Budowlanych wygrały trzeci mecz z rzędu i udowodniły, że wciąż liczą się w walce o najlepszą czwórkę sezonu. Po pasjonującym spotkaniu pokonały Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2. Nagrodę MVP zdobyła Ana Cleger

Reklama

Przebudzenie Grot Budowlanych Łódź

Siatkarki z Łodzi fatalnie rozpoczęły 2022 rok, notując sześć ligowych porażek z rzędu, ale wygląda na to, że kryzys udało im się zażegnać. Po pucharowym zwycięstwie z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała i derbowej wygranej z ŁKS-em Commercecon przyszedł czas na mecz z Pałacem Bydgoszcz, który także zakończył się po myśli łódzkiej ekipy.

Pierwszy set rozpoczął się od świetnej gry zawodniczek Grot Budowlanych. Chociaż w połowie seta gospodynie zdołały wyrównać (15:15), to łodzianki zachowały więcej zimnej krwi, odskoczyły na trzy punkty i, co nie było do tej pory normą, utrzymały wypracowaną przewagę, dzięki czemu prowadziły 1:0 w setach.

Dwie kolejne partie padły jednak łupem Pałacu Bydgoszcz i siatkarki Grot Budowlanych znalazły się pod ścianą. Z opresji wyszły obronną ręką.

CZYTAJ TAKŻE >>> Zgoda w Grot Budowlanych. Klub Kibica wraca na trybuny

Reklama

Doskonała końcówka meczu w wykonaniu Grot Budowlanych

W czwartym secie nie dały szans swoim rywalkom, bowiem od początku do końca tej partii były na prowadzeniu. Ostatecznie wygrały 25:16 i doprowadziły do tie-breaka.

W nim pokazały prawdziwą siłę. Bydgoszczanki nie radziły sobie z zagrywką Zuzanny Góreckiej i nie potrafiły zakończyć akcji punktem. Nie pomógł czas, o który poprosił Mirosław Zawieracz, bowiem jego zawodniczki nadal nie kończyły akcji w przeciwieństwie do rozpędzonych łodzianek, które prowadziły już 9:0. Dopiero po zmianie stron gospodyniom udało się zdobyć dwa oczka, jednak różnica była zbyt duża, aby pałacanki mogły nawiązać walkę  z przyjezdnymi 12:4.

Tak wypracowanej przewagi łodzianki już nie oddały, wygrywając partię 15:8 i cały mecz 3:2.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź 2:3 (21:25, 25:22, 25:23, 16:25, 8:15)

CZYTAJ TAKŻE >>> Łódzki akcent w wielkim zwycięstwie Developresu Rzeszów. Tak spełnia się marzenia

Reklama
Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama