Reklama
Reklama

ŁKS nie dostał licencji na grę w ekstraklasie

Czas < 1 min czytania
ŁKS nie dostał licencji na grę w ekstraklasie

Stadion ŁKS-u (fot. Marian Zubrzycki)

Sytuacja ŁKS-u jest coraz gorsza. Klub nie dostał licencji na grę w ekstraklasie.

Kłopoty organizacyjne i finansowe ŁKS-u są coraz poważniejsze. Niedawno informowaliśmy, że dalsze działanie spółki jest zagrożone ze względu na ujemny kapitał własny. PZPN poinformował, że łódzki klub nie dostanie licencji na grę w ekstraklasie w sezonie 2022/2023. Nie spełniono kryteriów F.01, F.02, F.03, F.04 oraz F.05 z Podręcznika licencyjnego. Co to oznacza?

Reklama

Czytaj także: Co dalej z ŁKS-em? „Zagrożenie kontynuowania działalności”

ŁKS nie spełnił najważniejszych kryteriów.

F.01, mówi o rocznym sprawozdaniu finansowym, które łodzianie nie przygotowali w przeznaczonym na to czasie. F.02 to „sprawozdanie finansowe za okres śródroczny wraz z raportem biegłego rewidenta”.

Reklama

F0.3 to brak przeterminowanych zobowiązań wobec klubów piłkarskich związanych z działalnością transferową. „Wnioskodawca musi dowieść, że na 31 marca roku kalendarzowego, w którym rozpoczyna się dany Sezon Licencyjny, nie posiada żadnych przeterminowanych zobowiązań wobec innych klubów piłkarskich z tytułu działalności transferowej, które powstały do dnia 31 grudnia roku kalendarzowego poprzedzającego rok, w którym rozpoczyna się dany Sezon Licencyjny”. Jak wiemy ŁKS długo zwlekał z zapłatą za Mikkela Rygaarda.

Najgroźniej brzmi niedopełnienie kryterium F.04. „Brak przeterminowanych zobowiązań wobec pracowników oraz na rzecz ZUS i urzędu skarbowego (w związku z wszelkimi zobowiązaniami prawnymi wobec pracowników), jak też z tytułu kar nałożonych przez właściwe organy dyscyplinarne, z tytułu prawomocnych wyroków Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN oraz wobec Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej z tytułu płatności składek członkowskich, opłat za uczestnictwo w rozgrywkach oraz opłat w związku ze zmianami przynależności klubowej zawodników na rzecz PZPN oraz Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej”. Za podobne przewinienia rozwiązano GKS Bełchatów.

Reklama

F0.5 to brak prognozy finansowej, którą kluby muszą złożyć wraz ze sprawozdaniem.

Reklama

ŁKS ma pięć dni na odwołanie od tej decyzji

Czytaj także: ŁKS. Ekstraklasa albo śmierć? To było słabe hasło.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama