Reklama
Reklama

Łódzcy unihokeiści zostają w elicie na kolejny sezon

Czas 2 min czytania
Łódzcy unihokeiści zostają w elicie na kolejny sezon

ASZ PŁ UMED Cochise Burger Łódź - JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk / fot. Bina Bi

W miniony weekend AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź bez gry zapewnił sobie utrzymanie w Ekstralidze Unihokeja. Z pomocą przyszedł lider tabeli UKS Bankówka Zielonka.

Reklama

Łódź zostaje w elicie!

W niedzielę 6 marca rozegrane zostały 3 mecze Ekstraligi Unihokeja. Z punktu widzenia odpoczywającej od ligowego grania drużyny AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź najważniejszy był ten w Zielone, w ramach którego UKS Bankówka mierzyła się z KS Góralami Nowy Targ. Lider tabeli nie miał problemów z przedostatnią drużyną i wygrał pewnie 7:2. Dzięki temu mający jeszcze jeden mecz do rozegrania Górale nie odrobią już 4 punktów do łodzian, co oznacza, że Akademicy zakończą sezon na 5. lub 6. miejscu w ośmiozespołowej tabeli (siódmy zespół gra w barażu, a ósmy spada z ligi).

CZYTAJ TEŻ: ŁÓDZCY UNIHOKEIŚCI TEŻ POMAGAJĄ UKRAIŃCOM

Reklama

Mistrz z wizytą

AZS PŁ UMED Cochise Burger, w przeciwieństwie do większości rywali, do rozegrania ma jeszcze dwa mecze ligowe, ale mierzyć będzie się w nich z pewną już mistrzostwa UKS Bankówą i trzecim w tabeli Gorącym Potokiem Szarotką Nowy Targ. Pierwsze z tych spotkań łodzianie rozegrają u siebie, w sobotę 12 marca o godzinie 18:00. Miejscem spotkania, z uwagi na niedostępność w tym terminie Hali MOSiR „Parkowa”, wyjątkowo będzie boisko Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej. Bilety na mecz sprzedawane będą w cenie 5 zł.

UNIHOKEJOWA STRZELANINA BEZ HAPPY-ENDU (WIĘCEJ)

Reklama

Łodzianie najlepsi… w Pruszczu

Łódzcy unihokeiści są gotowi do ostatniego w tym sezonie występu domowego. Formę przed nim szlifowali w nietypowy, ale bardzo aktywny sposób, uczestnicząc w turnieju towarzyskim Unihoc Almedic 2022 w Pruszczu. Ekipa „Cochisów” pewnie wygrała zmagania, zwyciężając wyraźnie we wszystkich pięciu meczach w drodze po puchar, urządzając sobie w nich cenny trening strzelecki. W najlepszej szóstce turnieju znaleźli się dwaj zawodnicy AZS PŁ UMED Chocise Burger: Robert Krawczyk i Kacper Tyczkowski.

Reklama

Faza grupowa turnieju Unihoc Almedic 2022:
AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź – Szemracze 13:0
AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź – Startowcy 7:2
AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź – OSP 9:0

Półfinał:
AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź – Młodzi Gniewni 9:1

Finał:
AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź – Pruszcz 14:0

Reklama

Inne sporty

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódźunihokej

Dodaj komentarz

Reklama