Reklama
Reklama

Medale nie dla juniorów Anilany Łódź. „Zabrakło nam jednej bramki”

Czas 2 min czytania
Medale nie dla juniorów Anilany Łódź.  „Zabrakło nam jednej bramki”

Piłka ręczna / fot. Pixabay

Młodzi szczypiorniści Anilany Łódź zajęli trzecie miejsce w swojej grupie i odpadli z walki o mistrzostwo Polski juniorów. W ćwierćfinałowym turnieju rozgrywanym w Legnicy łodzianie wygrali tylko jedno z trzech spotkań i nie awansowali do strefy medalowej.

Reklama

Przedwczesne Final Four z udziałem Anilany Łódź

O awans do półfinału młodzi szczypiorniści walczyli w Legnicy, gdzie rozegrano jeden z dwóch ćwierćfinałowych turniejów.

Łódzka Anilana jest znana z doskonałego szkolenia młodych piłkarzy ręcznych, ale w 1/4 mistrzostw Polski juniorów mierzyła się z równie silnymi zespołami. Rywalami łódzkich zawodników byli: miejscowa MSPR Siódemka-HurasKS VIVE I Kielce i Gwardia II Opole.

Reklama

– To takie przedwczesne Final Four, bo te cztery zespoły są naprawdę bardzo mocne – ocenił przed turniejem Adam Tondys, prezes Anilany Łódź. – Cel jednak mamy jasny – awans do najlepszej czwórki w Polsce – dodał. 

CZYTAJ TAKŻE >>> Piotr Jędraszczyk: „Cel numer jeden? Zagrać na mistrzostwach świata w Polsce”

Anilana Łódź odpadła z walki o mistrzostwo Polski juniorów

Juniorzy Anilany nieźle rozpoczęli turniej w Legnicy. W pierwszym meczu pokonali bowiem gospodarzy 32:31. Dzień później już tak dobrze nie było, bo łodzianie ulegli Vive 23:25.

Reklama

– Wydaje mi się, że decydujący był mecz właśnie z Vive. Mogliśmy go wygrać. Niestety masa błędów w ataku sprawiła, że przegraliśmy, a to spotkanie było spokojnie do wygrania – ocenił Tondys.

Reklama

Wszystko miało rozstrzygnąć się w meczu z Gwardią Opole. Niedzielne spotkanie było bardzo dramatyczne, pełne stykowych i nerwowych sytuacji. Ostatecznie to jednak zawodnicy z Opola wygrali 26:25. Taki wynik zapewnił awans niepokonanym zawodnikom Vive Kielce oraz MSPR-owi Legnica.

– Awans do najlepszej ósemki w kraju to także sukces. Jadąc do Legnicy spodziewaliśmy się wyrównanych meczów, tu każdy z każdym mógł wygrać i to było widoczne. Szkoda, bo tak naprawdę do awansu zabrakło nam jednej bramki  – skomentował Adam Tondys.

Młodzi zawodnicy Anilany zakończyli więc udział w mistrzostwach Polski juniorów w fazie ćwierćfinałowej. Niebawem do gry włączą się ich młodsi koledzy, którzy będą rywalizować w mistrzostwach Polski juniorów młodszych. O ich poczynaniach będziemy informować na łamach Łódzkiego Sportu.

Reklama

Inne sporty

Grot Anilana Łódź

Dodaj komentarz

Reklama