Reklama
Reklama
Reklama

Montini wciąż narzeka na uraz. Co dolega napastnikowi Widzewa?

Czas < 1 min czytania
Montini wciąż narzeka na uraz. Co dolega napastnikowi Widzewa?

LODZ. 09.06.2022 PILKA NOZNA. PKO EKSTRAKLASA. WIDZEW LODZ. PIERWSZY TRENING N/Z MATTIA MONTINI FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Jednym z bohaterów sobotniego meczu Widzewa z GKS-em Tychy był Mattia Montini. Włoch strzelił gola na 1:0. - Jestem szczęśliwy, bo w ostatnim okresie nie szło mi najlepiej – powiedział po spotkaniu 30-letni napastnik, który jednak przyznał, że wciąż odczuwa dyskomfort zdrowotny.

Montini: „Ciągle odczuwam ból w stopie”

Mattia Montini to piłkarz, który zdecydowanie nie może zaliczyć minionych rozgrywek do udanych. W całym ubiegłym sezonie rozegrał zaledwie 12 meczów, w których trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców i dwa razy asystował. 

Reklama

Ostatniego gola strzelił 2 listopada 2021 roku w meczu Pucharu Polski z GKS-em Jastrzębie. Dlatego tym ważniejsze dla niego jest trafienie zanotowane w sparingu z GKS-em Tychy.

– Zdobycie gola to zawsze przyjemne uczucie. Jestem szczęśliwy, bo w ostatnim okresie nie szło mi najlepiej. Dla mnie istotne jest, żeby pokazać sobie, a nie innym, że mogę być ważną częścią tej drużyny – mówił 30-latek po spotkaniu z GKS-em Tychy

Reklama

Druga część sezonu 2021/2022 to dla włoskiego piłkarza walka z kontuzją. Jak się okazało, Montini wciąż odczuwa skutki urazu sprzed kilku miesięcy.

– Pracujemy nad moim zdrowiem, bo niestety ciągle odczuwam ból w stopie, kiedy uderzam z całej siły, ale lekarz i sztab medyczny powiedzieli, że muszę trenować i to przetrzymać, a ból z czasem sam zniknie. Mamy jeszcze czas przed startem Ekstraklasy, żeby przygotować się na 100 procent – powiedział Montini.

CZYTAJ TAKŻE >>> Włoski napastnik znowu strzela. Pomoże mu to rozwinąć skrzydła?

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama