Widzewiak wróci na "stare śmieci". Ukąsi Koronę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Widzewiak wróci na "stare śmieci". Ukąsi Koronę? - Zdjęcie główne
Autor: Widzew.com | Opis: Mariusz Fornalczyk, Widzew Łódź

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Piłka nożnaW piątek w Kielcach Widzew zagra z Koroną. To spotkanie szalenie ważne dla układu tabeli, ale prywatnie będzie to też wyjątkowy mecz dla jednego z piłkarzy.
reklama

Fornalczyk znowu zagra w kielcach

Gdy Widzew został przejęty przez Roberta Dobrzyckiego, wszyscy zaczęli mówić o tym jak wielkie pieniądze Widzewiacy będą w stanie oferować za piłkarzy. Mówiono o graczach zza granicy, ale również tych z Ekstraklasy. Jeśli chodzi o Polaków, to latem jednym z najgorętszych nazwisk na rynku był Mariusz Fornalczyk, który w Koronie Kielce prezentował się ze świetnej strony i strzelił cztery gole. Często zachwycał sposób w jaki je zdobywał. 

reklama

O Fornalczyka został podczas jednego z wywiadów wprost zapytany sam Dobrzycki. Odpowiedział, że to jeszcze nie ten moment. Był to typowy blef, bo niedługo później media poinformowały, że Widzew zapłaci za Fornalczyka 1.5 miliona euro, czyli tyle ile wynosiła klauzula jego wykupu z Korony. 

Był to wielki hit letniego okienka. Wielkie były też oczekiwania kibiców, co w sumie nie dziwi. Fornalczyk charakteryzuje się efektownym stylem gry. Szybki sprint skrzydłem, dobry balans ciała, podkręcone uderzenia. Z tego powodu szybko dorobił się ksywki "Fornaldo". Jednak w barwach RTS-u bramki jeszcze nie zdobył. Przez kibicow innych klubów jest z tego powodu wyśmiewany. Fani czerwono-biało-czerwonych wiedzą jednak, że Fornalczyk choć goli póki co nie strzela, to na boisku daje z siebie wszystko i bardzo się stara. Brak bramek nie oznacza zresztą, że gra słabo. Praktycznie za każdym razem jest oklaskiwany przez trybuny Serca Łodzi, gdy schodzi z murawy. Nie jest tajemnicą, że problemem skrzydłowego jest mental. Fornalczyk często jest po prostu przemotywowany.  

reklama

W sobotę zagra przeciwko byłym kolegom. W Kielcach go uwielbiano, ale przejście do RTS-u sprawiło, że dziś fani Korony nie pałają do niego sympatią. Nie chcemy nic mówić, ale jest idealny sposób jak odgryźć im się za cały sezon wyśmiewania jego gry dla Widzewa... 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
logo