Reklama
Reklama
Reklama

Piłkarz Roku Łódzkiego Sportu. Kibice wybrali!

Czas 2 min czytania
Piłkarz Roku Łódzkiego Sportu. Kibice wybrali!

Piłkarz Roku Łódzkiego Sportu

Marek Hanousek wygrał w głosowaniu kibiców w plebiscycie Łódzkiego Sportu.

Reklama

Od początku stycznia wybieramy najlepszych w łódzkiej piłce w minionym roku. Ogłosiliśmy już m.in. wybory najlepszej piłkarki, młodego gracza, bramkarza, trenera, gola i meczu. Przed nami już tylko finał. Zebraliśmy bowiem głosy od 25 dziennikarzy i redakcji sportowych, którzy pisali i opowiadali o meczach ŁKS-u i Widzewa w 2021 roku. Przypomnijmy, że wzorem France Football, za pierwsze miejsce piłkarz otrzymuje 6 punktów, za drugie – 4, za trzecie – 3, za czwarte – 2, a za piąte – 1.

Pierwsza piątki plebiscytu Piłkarz Roku Łódzkiego Sportu

Policzyliśmy już te punkty i opublikowaliśmy miejsca od szóstego w dół. Możecie to sprawdzić tutaj. Ostatnie głosy należały do kibiców. W mediach społecznościowych zamieściliśmy sondę, w której można było głosować na jednego z pięciu zawodników, którzy w głosowaniu dziennikarzy otrzymali najwięcej punktów. W TOP5 roku znaleźli się: Antonio Dominguez, Marek Hanousek, Dominik Kun, Pirulo oraz Jakub Wrąbel. Głosować można było do soboty 8 stycznia do godziny 10. Mamy już więc wyniki.

Reklama
Marek Hanousek, Widzew Fot. Marian Zubrzycki

Zarejestrowaliśmy prawie 500 głosów, za które bardzo dziękujemy. Najwięcej ich otrzymał Marek Hanousek – 47 procent wszystkich głosów. Na drugim miejscu uplasował się Jakub Wrąbel – 25 procent, na trzecim Pirulo – 18 procent, na czwartym Dominik Kun – 7 procent, a na piątym Antonio Dominguez – 2 procent. Pozostały 1 procent rozłożył się na wszystkich graczy, bo np. Hanousek dostał dokładnie 47,15 procent głosów, a Dominguez 2,03 procent.

W każdym razie zdecydowanie wygrał Hanousek i to on otrzymuje 6 punktów, które doliczymy do ogólnej puli. 4 punkty doliczymy Wrąblowi, 3 dla Pirulo, 2 dla Kuna, a 1 dla Domingueza.

Czy te punkty będą miały wpływ na ostateczne wyniki? Czy tak samo będzie wyglądała kolejność w plebiscycie? Jeszcze nie możemy tego zdradzić. Na początku tygodnia ogłosimy jednak pierwszą piątkę i zdradzimy, ile każdy z piłkarzy zdobył punktów. Poznacie więc Piłkarza Roku Łódzkiego Sportu!

Reklama

Nie będzie to jednak jeszcze koniec rozliczeń, bo w kolejnym odcinku pokażemy, jak głosowali dziennikarze i redakcje. Opublikujemy też uzasadnienia, bo niektórzy przysłali także i je. Zapewniamy, że już same głosowania były bardzo ciekawe. Dowiecie się m.in. tego, czy redakcje kibicowskich portali ŁKS-u i Widzewa dały jakieś punkty piłkarzom rywali, jak głosowali rzecznicy prasowi obu klubów (i czy ktoś im pomagał ustalać kolejność) i w ogóle, których zawodników dziennikarze cenią najbardziej.

Możemy Wam też zdradzić, że różnice między pierwszą trójką były bardzo małe i najlepszy piłkarz roku wygrał o włos.

Bądźcie z nami!

Reklama

Redakcja

Reklama

Piłka nożna

Antonio DominguezDominik KunJakub WrąbelŁKS ŁódźMarek HanousekPiłkarz Roku Łódzkiego SportuPiruloWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama