Reklama
Reklama
Reklama

Piłkarz Roku Łódzkiego Sportu. Oto zwycięzca!

Czas 4 min czytania
Piłkarz Roku Łódzkiego Sportu. Oto zwycięzca!

Pirulo, Marek Hanousek i Jakub Wrąbel/fot. Marian Zubrzycki

Głosami dziennikarzy i kibiców w plebiscycie Piłkarz Roku Łódzkiego Sportu zwyciężył Pirulo z ŁKS-u. Tylko o 6 punktów wyprzedził Marka Hanouska z Widzewa.

Reklama

Wierzcie nam, że podczas liczenia głosów emocje były ogromne. Gdy spływały kolejne i je sumowaliśmy, to prowadzenie zmieniało się co chwilę. Raz prowadził Pirulo, a innym razem Hanousek. Przez pewien czas w grze był także Jakub Wrąbel, który ostatecznie zajął trzecie miejsce, ale nie miał dużej straty do pierwszej dwójki.

Ci trzej piłkarze zdominowali nasz plebiscyt. Wystarczy wspomnieć, że na 26 głosowań Pirulo był w piątce aż 25 razy, Wrąbel – 24, a Hanousek – 23. W swojej klasyfikacji Hiszpana z ŁKS-u nie umieścił tylko Widzew (głosy dostaliśmy od rzecznika Marcina Tarocińskiego). Wszyscy dziennikarze i redakcje miały go w swoich TOP5.

Reklama

Z kolei Czech aż dwunastokrotnie zajął w głosowaniach pierwsze miejsca, a Hiszpan najwyżej oceniony został dziewięć razy. Wrąbel na pierwszym miejscu w TOP5 był czterokrotnie.

Zacięta rywalizacja

Zacięta walka między tą trójką to odzwierciedlenie tego, co działo się w łódzkiej piłce w minionym roku. W pierwszym półroczu lepszy był ŁKS, który awansował do barażów, ale w ich finale przegrał z Górnikiem Łęczna i nie awansował do PKO Ekstraklasy. Z kolei Widzew zawiódł kompletnie, bo był dopiero dziewiąty.

W nowym sezonie, już w drugiej połowie roku, czerwono-biało-czerwoni radzili sobie zdecydowanie lepiej. Przed wiosną są na drugim miejscu w tabeli, które daje bezpośredni awans. ŁKS jest dopiero na dziewiątym miejscu. Pierwsza trójka naszego plebiscytu, a nawet piątka, bo dotyczy to także Dominika Kuna i Antonio Domingueza, miała momenty lepsze i gorsze. Trudno bez dłuższego zastanowienia wskazać piłkarza, który w 2021 roku był najlepszy w Łodzi. Stąd zapewne taka zacięta rywalizacja i bardzo zbliżona liczba punktów piłkarzy z TOP3.

Reklama
Piłkarz Roku Łódzkiego Sportu. TOP5

Pirulo? Zasłużenie proszę pana, zasłużenie

Chyba najrówniej grającym zawodnikiem przez cały rok był Jakub Wrąbel. Na pewno nie miał sobie równych jeśli chodzi o bramkarzy w ŁKS-ie i Widzewie. Dlatego wybraliśmy go Bramkarzem Roku Łódzkiego Sportu. 25-latek dobrze spisywał się zarówno wiosną, jak i jesienią. Niektóre jego interwencje były wręcz fantastyczne.

Hanousek ma za sobą bardzo dobrą jesień, ale słabszą – jak cały zespół Widzewa – wiosnę. Z kolei Pirulo znakomicie grał przede wszystkim jesienią 2020 roku. W kolejnych dwunastu miesiącach trochę obniżył formę, ale i tak był jednym z najlepszych. Strzelił najwięcej goli spośród piłkarzy łódzkich drużyn w 2021 roku – 10. Dwa z nich zdobył w prestiżowych derbach Łodzi. To on wprowadził ŁKS do barażów, najpierw w doliczonym czasie gry strzelając Górnikowi Łęczna dwa gole, które dały jego zespołowi wygraną i trzy punkty, a potem jego trafienie z Arką Gdynia dało Rycerzom Wiosny awans do finału baraży.

Znamienne jest też to, że latem – głosami innych piłkarzy Fortuna 1. Ligi – Hiszpan został wybrany najlepszym zawodnikiem sezonu w plebiscycie Polskiego Związku Piłkarzy. Z kolei po rundzie jesiennej obecnego sezonu piłkarz ŁKS-u wybierany był do wielu jedenastek rundy.

Reklama

Pirulo zapracował sobie na wygraną także w naszej zabawie. Zasłużył na nią, chociaż dwaj rywale z Widzewa deptali mu po piętach. Ale dziennikarze i kibice zdecydowali, że lepszy był Hiszpan. Prawda jest też taka, że rywalizacja dwóch widzewiaków, którzy odbierali sobie punkty, pomogła ełkaesiakowi. Gdzie dwóch się bije… Taka jest jednak specyfika tego typu plebiscytów.

Piłkarz Roku Łódzkiego Sportu i inne wyróżnienia

Przypomnijmy, że plebiscyt Piłkarz Roku Łódzkiego Sportu ogłosiliśmy na początku stycznia. Poprosiliśmy dziennikarzy 25 redakcji o wytypowanie swoich TOP5 zawodników ŁKS-u i Widzewa w 2021 roku. Tak jak w plebiscycie France Football, za pierwsze miejsce było 6 punktów, za drugie – 4, za trzecie – 3, za czwarte – 1, a za piąte 1.

Równocześnie, już sami w redakcji Łódzkiego Sportu, wybraliśmy Piłkarkę Roku, Młodego Piłkarza Roku, Bramkarza Roku, Trenera Roku, Gola Roku oraz Mecz Roku. O głosy na Piłkarza Roku poprosiliśmy tez kibiców. Ich punkty doliczyliśmy do ogólnej puli.

Reklama

A teraz wyniki:

1. Pirulo (ŁKS) – 105 punktów

Pirulo, ŁKS/fot. Marian Zubrzycki

2. Marek Hanousek (Widzew) – 99 punktów

Marek Hanousek, Widzew Fot. Marian Zubrzycki

3. Jakub Wrąbel (Widzew) – 84 punkty

Jakub Wrąbel i Krystian Nowak w meczu Korona Kielce – Widzew Łódź/fot. Marcin Bryja, widzew.com

4. Dominik Kun (Widzew) – 28 punktów

Chrobry Głogów – Widzew Łódź, Dominik Kun/fot. Martyna Kowalska, widzew.com

5. Antonio Dominguez (ŁKS) – 20 punktów

Antonio Dominguez, ŁKS/Marian Zubrzycki

6. Juliusz Letniowski (Widzew) – 15 punktów

7. Maciej Dąbrowski (ŁKS) – 14 punktów

Reklama

8. Patryk Stępiński (Widzew) – 10 punktów

9. Krystian Nowak (Widzew) – 9 punktów

10. Mateusz Bąkowicz (ŁKS) i Bartosz Guzdek (Widzew) – po 7 punktów

Reklama

12. Maciej Radaszkiewicz (ŁKS) – 6 punktów

13. Oskar Koprowski (ŁKS) – 5 punktów

14. Michał Trąbka (ŁKS) – 4 punkty

15. Kamil Sabiłło (Unia Skierniewice) – 2 punkty

16. Marek Kozioł (ŁKS) – 1 punkt

Jak głosowały redakcje?

Przed nami jeszcze jeden odcinek podsumowań plebiscytu. W następnej kolejności opublikujemy głosy poszczególnych dziennikarzy i redakcji. I to na pewno będzie bardzo ciekawe. Dla przykładu, trzy redakcje związane z Widzewem dały Hanouskowi 15 punktów, ale też 11 Pirulo.

Bądźcie z nami!

Redakcja

Piłka nożna

Antonio DominguezDominik KunJakub WrąbelŁKS ŁódźMarek HanousekPiruloWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama