Reklama
Reklama

Playarena Łódź. Retkinia Crew odwraca losy półfinału Pucharu Łodzi [ZDJĘCIA]

Czas 2 min czytania
Playarena Łódź. Retkinia Crew odwraca losy półfinału Pucharu Łodzi [ZDJĘCIA]
Za nami pierwszy mecz półfinałowy Pucharu Łodzi, który odbył się w poniedziałkowy wieczór na jednym z piękniejszych orlików w Łodzi przy ul.Bohdanowicza. O awans do wielkiego finału walczyła Kinemedica Retkinia Crew (triumfator I edycji Pucharu Łodzi z 2012 roku) oraz rewelacja II ligi czyli szalona ekipa 5408 Squad.

Pierwsza połowa dla 5408 Squad

Kilka dni przed tym spotkaniem zespół 5408 Squad zapewnił sobie awans do I ligi. Zawodnicy (jeszcze) II-ligowca wiedzieli jednak, że najtrudniejsze zadanie w tym sezonie dopiero przed nimi.

Reklama

Mobilizacja w obu zespołach na ten arcyważny pojedynek była wyjątkowa. Nie ma się czemu dziwić, bo rywalizacja toczyła się o grę o przepustkę na turniej finałowy – Fortuna Puchar Polski – gdzie znajdą się zwycięzcy lokalnych Pucharów w swoich miastach.

Mecz lepiej rozpoczęła Kinemedica Retkinia Crew, bo po kilku minutach prowadziła już 2:0. Zespół z Retkini od początku spotkania grał z wycofanym bramkarzem, co spowodowało pewne zamieszanie w szeregach 5408 Squad. Po chwili jednak II-ligowiec oswoił się z takim stylem gry rywala, co momentalnie znalazło odzwierciedlenie w wyniku – z 0:2 zrobiło się 3:2.

Reklama

ZOBACZ TAKŻE >>> Playarena Łódź. Słoneczna niedziela udana dla WSPW

Skuteczna ofensywa drużyny z Retkini

W drugiej połowie ekipa Kinemedica Retkinia Crew zagrała jeszcze odważniej i jeszcze ofensywniej, natomiast zawodnicy 5408 Squad odczuwali coraz większe zmęczenie spowodowane wyczerpującą pierwszą częścią gry. Już w pierwszych minutach po przerwie ekipa Retkinia Crew najpierw wyrównała, a po chwili prowadziła 5:3.

Reklama

5408 Squad stać było na gola kontaktowego, ale to bardziej utytułowany zespół z Retkini zachował więcej sił na końcówkę meczu. Ostatecznie Kinemedica Retkinia Crew wygrała 8:5 i zameldowała się w finale Pucharu Łodzi.

Reklama

W drugim półfinale zmierzą się Lumumby Łódź (czwarta ekipa w Polsce w 2021r.) z FC Smarujcie Klapki, którzy w zeszły roku przegrali dopiero w finale z Fortuną Łódź. Mecz finałowy zaplanowany jest na 26 czerwca. Wtedy poznamy reprezentanta Łodzi w Pucharze Polski oraz triumfatora jubileuszowej X edycji Pucharu Łodzi.

Delegacja Łódzkiego Sportu wybrała się na to spotkanie z szerokim obiektywem, więc znalazło się kilkanaście bardzo piłkarskich ujęć. Aby obejrzeć galerię, kliknij w zdjęcie poniżej.

Kinemedica Retkinia Crew – 5408 Squad 8:5 (2:3)

Reklama

Piłka nożna

Playarena Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama