Reklama
Reklama
Reklama

Poznaliśmy zagraniczne gwiazdy mityngu Orlen Cup!

Czas 2 min czytania
Poznaliśmy zagraniczne gwiazdy mityngu Orlen Cup!
Reklama

Nie tylko czołowi Polacy, ale i gwiazdy światowego formatu wystąpią w tegorocznym mityngu Orlen Cup w Atlas Arenie.

Reklama

Impreza, która dla wielu polskich zawodników będzie ważnym punktem przygotowań do halowych mistrzostw Europy zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia pozostały dwa tygodnie. Już wcześniej informowaliśmy o tym że na mityngu pojawią się największe nazwiska polskiej lekkoatletyki – m.in. Piotr Lisek, Ewa Swoboda czy Damian Czykier. Dziś wiemy już oficjalnie, z kim przyjdzie się zmierzyć biało-czerwonym w walce o zwycięstwo. –Udało nam się zgromadzić w jednym miejscu naprawdę niezwykłych lekkoatletów, którzy gwarantują wysoki poziom. Na listach startowych znaleźli się aktualni mistrzowie Europy, świata i medaliści igrzysk olimpijskich – powiedział Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Lekkoatletyczny gwiazdozbiór

Zacznijmy od grona tyczkarzy, które jest naprawdę doborowe. Z naszym eksportowym duetem Piotr Lisek – Paweł Wojciechowski zmierzą się m.in. mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata Thiago Braz z Brazylii czy medalista olimpijski Sam Kendricks ze Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Na brak konkurencji w biegu na 60 m nie będą z pewnością narzekać Artur Noga i Damian Czykier. Polskim krótkodystansowcom przyjdzie ścigać się m.in. z Hiszpanem Orlando Ortegą, wicemistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro na 110 metrów przez płotki, czy Amerykaninem Jaredem Eatonem, halowym wicemistrzem świata.

Zacięta rywalizacja szykuje się także wśród kulomiotów. Polskę będą tu reprezentować Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki. Będą mieli jednak godnego siebie rywala – do Atlas Areny przyjedzie słynny Niemiec David Storl, który w latach 2011-2019 piętnastokrotnie sięgał po medale wielkich imprez mistrzowskich.

Ostatnie dwa tygodnie przygotowań

Dumy z tego, że mityng Orlen Cup po raz kolejny odbędzie się w Łodzi, nie kryje Marek Kondraciuk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi. -Cieszymy się, że mimo przeciwności związanych z pandemią Orlen Cup odbędzie się. Impreza ma ogromna renomę i zalicza się do czołowych mityngów nie tylko w Europie, ale i na świecie. Dla łódzkiego środowiska lekkiej atletyki to bardzo ważne wydarzenie, tym bardziej, że Łódź cały czas inwestycje w lekkoatletów – powiedział.

Reklama

Przypomnijmy, że w ramach łódzkiego mityngu zostanie rozegranych osiem konkurencji – bieg na 60 metrów kobiet i mężczyzn, bieg na 60 metrów przez płotki kobiet i mężczyzn, skok o tyczce mężczyzn, skok wzwyż kobiet oraz pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn.

Impreza rozpocznie się 12 lutego o godz. 17 w Atlas Arenie. Transmisję ma przeprowadzić TVP Sport.

fot. Paweł Skraba / Materiały prasowe

Reklama

Inne sporty

Atlas ArenalekkoatletykaOrlen Cup

Dodaj komentarz

Reklama