Reklama
Reklama

Prezes Widzewa komentuje odejście Łukasza Stupki

Czas 2 min czytania
Prezes Widzewa komentuje odejście Łukasza Stupki

Mateusz Dróżdż i Łukasz Stupka (fot. widzew.com / Wiktor Komorowski)

Łukasz Stupka nie jest już dyrektorem sportowym Widzewa. Dlaczego klub zdecydował zakończyć współpracę z dotychczasowym dyrektorem sportowym?

Reklama

Widzew rozstaje się z Łukaszem Stupką

W poniedziałek 14 lutego Widzew poinformował o rozstaniu z Łukaszem Stupką, czyli dotychczasowym dyrektorem sportowym klubu. Przypomnijmy, że Łukasz Stupka dołączył do pionu sportowego Widzewa 22 czerwca, dzień po ogłoszeniu Mateusza Dróżdża, jako prezesa klubu.

Stupka był w Widzewie odpowiedzialny m.in. za łączenie całego działu sportowego, o czym opowiedział w rozmowie z Łódzkim Sportem.

Reklama

Dlaczego Widzew zakończył współpracę z Łukaszem Stupką?

Kilka słów na temat powodów rozstania Widzewa z Łukaszem Stupką powiedział Mateusz Dróżdż, prezes Widzewa.

– Zgodnie z moją wizją, dyrektor sportowy nie może zajmować się tylko doraźnym przeprowadzaniem transferów, ale także opracowaniem planu transferowego na kolejne lata, strategii pracy z młodzieżą i wprowadzania zawodników młodzieżowych do pierwszej drużyny, ścisłą współpracą z kierownictwem Akademii. Jestem nauczony określonej metodyki pracy, bardziej strategicznej, długofalowej, ukierunkowanej na kompleksowy rozwój Klubu. Najważniejsze jest to, by nie schodzić z drogi, jaką przyjęliśmy – powiedział dla oficjalnej klubowej strony Mateusz Dróżdż.

Reklama

Dlaczego decyzję o rozstaniu z dotychczasowym dyrektorem sportowym Widzewa podjęto właśnie teraz?

Reklama

– Zakończyliśmy właśnie kolejny etap w budowie profesjonalnych struktur Klubu, także na poziomie pionu sportowego. Wiele rzeczy udało się już zrobić i poprawić, ale widzimy też pewne braki. Okres dwóch okienek transferowych to wystarczający czas, by je zdiagnozować. Zrealizowaliśmy plany transferowe na zimowe okienko, drużyna jest na ostatnim etapie przygotowań do wznowienia ligi. Moim nadrzędnym celem jest zabezpieczanie interesu Widzewa, nawet za cenę trudnych decyzji, które trzeba było podjąć już teraz. Sytuacja jest pod kontrolą i zapewniam, że zmiana na stanowisku dyrektora sportowego nie wpłynie na funkcjonowanie Klubu – zapewnił Dróżdż.

CZYTAJ TAKŻE >>> Sensacyjna zmiana. Widzew bez dyrektora sportowego

Klub z al. Piłsudskiego pozostaje na razie bez dyrektora sportowego. Do końca sezonu 2021/2022 pion sportowy tworzyć będą prezes Mateusz DróżdżTomasz Wichniarek jako dyrektor ds. skautingu, Maciej Szymański jako dyrektor Akademii oraz trener Janusz Niedźwiedź. Nowego dyrektora sportowego Widzewa mamy poznać do czerwca 2022 roku.

Reklama

Piłka nożna

Łukasz StupkaMateusz DróżdżWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama