Reklama
Reklama

Sensacyjna zmiana. Widzew bez dyrektora sportowego

Czas < 1 min czytania
Sensacyjna zmiana. Widzew bez dyrektora sportowego

Łukasz Stupka, były dyrektor sportowy Widzewa/fot. Marcin Bryja

Łukasz Stupka nie jest już dyrektorem sportowym Widzewa. O tym niespodziewanym rozstaniu klub poinformował za pośrednictwem swojej oficjalnej strony. Tym samym Widzew Łódź pozostaje bez dyrektora sportowego.

Reklama

Łukasz Stupka odchodzi z Widzewa

W poniedziałek 14 lutego Widzew poinformował o rozstaniu z Łukaszem Stupką, czyli dotychczasowym dyrektorem sportowym klubu. Przypomnijmy, że Łukasz Stupka dołączył do pionu sportowego Widzewa 22 czerwca, dzień po ogłoszeniu Mateusza Dróżdża, jako prezesa klubu.

Stupka był w Widzewie odpowiedzialny m.in. za łączenie całego działu sportowego, o czym opowiedział w rozmowie z Łódzkim Sportem.

Reklama

– Dyrektor sportowy odpowiada za wynik, za dobranie sztabu szkoleniowego, działu sportowego, piłkarzy. Przeprowadza transfery, oczywiście we współpracy ze sztabem oraz skautingiem. Nie wyobrażam sobie, by dyrektor sportowy na siłę realizował swoją wizję bez porozumienia z trenerami. Przede wszystkim dyrektor musi wziąć na klatę niektóre decyzje i później jako pierwszy będzie rozliczany. Równie ważna jest współpraca z akademią, monitoring rozwoju młodych zawodników i stopniowe wprowadzanie ich w piłkę seniorską – mówił we wrześniu 2021 roku Łukasz Stupka.

Kto zastąpi Łukasza Stupkę w Widzewie?

W związku z tą decyzją, klub z al. Piłsudskiego pozostaje na razie bez dyrektora sportowego. Widzew nie poinformował także, kto zastąpi Łukasza Stupkę na tym niezwykle ważnym i odpowiedzialnym stanowisku.

Reklama

Do końca sezonu 2021/2022 pion sportowy tworzyć będą prezes Mateusz Dróżdż, Tomasz Wichniarek jako dyrektor ds. skautingu, Maciej Szymański jako dyrektor Akademii oraz trener Janusz Niedźwiedź.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Skład Widzewa na mecz z Arką. Janusz Niedźwiedź szachuje rywali

Piłka nożna

Łukasz StupkaWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama