Przekonujące zwycięstwo Widzewa Łódź

Czas 2 min czytania

Koszykarki Widzewa Łódź, fot. panjakubnadaje.pl

Koszykarki Widzewa  pewnie pokonały Citronex UKS Basket Zgorzelec. Łodzianki od początku do końca kontrolowały wydarzenia na parkiecie, rzucając ponad 30 punktów więcej niż rywalki.

Pełna kontrola od pierwszych minut

Ekipa ze Zgorzelca okazała się jednym z łatwiejszych rywali Widzewa w tym roku. Zawodniczki Citronex UKS Basketu w sobotę nie były w stanie nawiązać wyrównanej rywalizacji z czerwono-biało-czerwonymi. Drużyna Anny Chodery mecz rozpoczęła od rajdu punktowego zakończonego wynikiem 8:0, co dało jej duży komfort rozgrywania kolejnych akcji i spokojnego kontrolowania wydarzeń na boisku.

Przewaga gospodarzy systematycznie rosła i w połowie meczu wynosiła już 20 punktów (41:21). Po zmianie stron rywalki zdobyły pierwsze 5 punktów, ale później sytuacja wyglądała podobnie jak w pierwszej połowie. Widzewianki trafiały z kolejnych pozycji, a dystans między drużynami nadal się zwiększał. Ostatecznie łodzianki wygrały cały mecz bardzo pewnie 74:41, nie pozwalając przyjezdnym ani na chwilę złapać wiatru w żagle i realnie myśleć o korzystnym wyniku.

Siła zespołowości lidera

W odniesieniu tak przekonującego zwycięstwa kluczowe znaczenie miała dobra dyspozycja całego zespołu. Aż 4 zawodniczki wyjściowego składu zdobyły tego dnia ponad 10 punktów, a piąta zapisała na swoim koncie 9 oczek. Najlepiej radziła sobie Wiktoria Stępień, która połowę z 18 punktów zdobyła 3 celnymi rzutami za 3. Warto też odnotować statystyki Anny Kudelskiej, która trafiła 3/3 za 2 punkty i 3/6 za 3, zapisując na swoim koncie łącznie 15 oczek.

Widzew Łódź jest pierwszy w tabeli grupy B pierwszej ligi, ale nie może sobie pozwolić na kolejne wpadki, jak ta tydzień temu w Swarzędzu (WIĘCEJ), bo peleton jest coraz liczniejszy. AZS Politechnika Korona Kraków ma 3 punkty mniej i jeden mecz do rozegrania więcej, ale teraz groźniejsze wydają się być Pompax Tęcza Leszno i MUKS Poznań, które tracą do lidera po 4 oczka, mając jednak po 2 mecze w zapasie. W końcówce sezonu będzie więc ciekawie, a zostały już tylko 3 kolejki.

Widzew Łódź – Citronex UKS Basket Zgorzelec 74:41 (25:14, 16:7, 21:14, 12:6)

Skład Widzewa Łódź: Wiktoria Stępień (18), Ewelina Gala (16), Anna Kudelska (15), Natalia Gzinka (11), Jagoda Bandoch (9) oraz Małgorzata Chojnacka (3), Maria Grudzień (2), Wiktoria Ozga, Julia Stuleblak.