Reklama
Reklama

Przyjmujący PGE Skry najbliższy sezon spędzi w Gdańsku

Czas < 1 min czytania
Przyjmujący PGE Skry najbliższy sezon spędzi w Gdańsku

Mikołaj Sawicki jeszcze w barwach PGE Skry Bełchatów / fot. skra.pl

PGE Skra Bełchatów wypożyczyła Mikołaja Sawickiego do Trefla Gdańsk. Wcześniej czwarta drużyna ubiegłego sezonu PlusLigi przedłużyła z nim jednak kontrakt.

Kolejne asy już dla Trefla

Reklama

23-letni przyjmujący w minionym sezonie był w ekipie z Bełchatowa zmiennikiem. I potrafił się pokazać z bardzo dobrej strony, zwłaszcza w polu serwisowym. Na parkiecie pojawił się w 24 meczach, zdobywając 48 punktów, z czego aż 11 bezpośrednio zagrywką, najczęściej w kluczowych momentach setów.

CZYTAJ TEŻ: Kapitan z PGE Skry Bełchatów poprowadził reprezentację do historycznego sukcesu

Reklama

W najbliższym sezonie Mikołaj Sawicki punkty zdobywać będzie jednak dla ligowego rywala PGE Skry – Trefla Gdańsk. Pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego siatkarz umowę z bełchatowianami miał ważną jeszcze przez rok, ale zanim klub go wypożyczył, kontrakt został przedłużony również na sezon 2023/2024.

W PGE Skrze na razie same rozstania

Reklama

To kolejny ruch wychodzący z klubu, który po zakończeniu rozgrywek pożegnał się już definitywnie z Miladem Ebadipourem i Robertem Tahtem, co w połączeniu z wypożyczeniem Sawickiego daje… trzy wolne miejsce w kadrze na pozycji przyjmujących. Trwają też poszukiwania trenera, po tym jak przed końcem sezonu zakończono współpracę ze Slobodanem Kovacem.

Reklama

ZBUDUJ DOM SWOICH MARZEŃ Z CEGIELNIĄ GRABARZ, SPONSOREM PGE SKRY BEŁCHATÓW (WIĘCEJ)

Niedawno klub informował, że operację reinsercji naderwanego więzadła krzyżowego przedniego przeszedł Sebastian Adamczyk. Środkowy PGE Skry po przejściu rehabilitacji ma być jednak gotowy na start przygotowań drużyny do nowego sezonu.

PIERWSZY TRENER KAROLA KŁOSA POTRZEBUJE POMOCY (DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ)

Reklama

Siatkówka

Mikołaj SawickiPGE Skra BełchatówPlusLigaTrefl Gdańsk

Dodaj komentarz

Reklama