Prezes Panattoni i członek Rady Nadzorczej Widzewa Łódź złożył ważną deklarację.
Nieoficjalne informacje na ten temat krążyły od dawna. Między słowami potwierdzał je Tomasz Stamirowski, większościowy właściciel Widzewa Łódź. Teraz, oficjalną deklarację złożył Robert Dobrzycki, prezes Panattoni i członek Rady Nadzorczej klubu. Za pośrednictwem swojego konta na X.com, potwierdził chęć zainwestowania w RTS.
W nawiązaniu do informacji i komentarzy w mediach społecznościowych chciałbym potwierdzić moje zainteresowanie inwestycją w @RTS_Widzew_Lodz . Jestem gotów dokonać tego tak szybko, jak to możliwe i skupić się na budowie Widzewa.
— Robert Dobrzycki (@RobertDobrzycki) February 19, 2025
Jeszcze kilka tygodni temu, wszystko wskazywało na to, że w lutym temat wejścia Dobrzyckiego do Widzewa jako akcjonariusza, zostanie oficjalnie sfinalizowany. Ostatnie medialne doniesienia sugerują, że temat ten się wydłuża i kibice mogli mieć obawy czy do tego dealu faktycznie dojdzie. Jasna deklaracja Dobrzyckiego pokazuje, że jego gotów zainwestować w Widzew i jest to chyba najważniejsza informacja dotycząca Widzewa od dawna. Według naszej wiedzy, post prezesa Panattoni nie ma jednak na celu wywarcia presji na Tomaszu Stamirowskim, a uspokojenie kibiców, którzy obawiali się, że rozmowy na lini Stamirowski-Dobrzycki padły.
Dobrzycki to przedsiębiorca, filantrop, prezes i współwłaściciel Panattoni w Europie, Indiach i Arabii Saudyjskiej. Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim i uzyskał tytuł Członka Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców. W 2005 roku założył Panattoni w Europie. Jak sam mówił w jednym z wywiadów, na początek dostał od Carla Panattoniego 5 mln dolarów. Obecnie wolumen deweloperski, którym zarządza wynosi 5 miliardów euro.
Oprócz tego Dobrzycki angażuje się w akcje charytatywne. Założył własną fundację, która wsparła m. in. budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Współpracuje również z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie. W jej ramach zapewnia stypendia pięciu studentom.