Szefowie Widzewa i ŁKS-u zgodni. Polska wyjdzie z grupy. A jak typowali inni?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szefowie Widzewa i ŁKS-u zgodni. Polska wyjdzie z grupy. A jak typowali inni? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook
Piłka nożnaPrzepytaliśmy znanych i lubianych ze świata łódzkiego sportu, jak oceniają szanse Polaków na mistrzostwach Europy. W piątek rozpoczną się mistrzostwa Europy. Reprezentacja Polski pierwszy mecz rozegra w niedzielę. Podopieczni Michała Probierza, turniej rozpoczną od spotkania z Holandią.

Przepytaliśmy znanych i lubianych ze świata łódzkiego sportu, jak oceniają szanse Polaków na mistrzostwach Europy.

W piątek rozpoczną się mistrzostwa Europy. Reprezentacja Polski pierwszy mecz rozegra w niedzielę. Podopieczni Michała Probierza, turniej rozpoczną od spotkania z Holandią. W grupie spotkają się jeszcze z Francją i Szwajcarią.

Chociaż to wymagający rywale w łódzkim środowisku sportowym panuje optymizm. Przepytaliśmy szefów klubów, polityków i działaczy. Prawie wszyscy wskazali na to, że Polska wyjdzie z grupy. Pytaliśmy również kto wygra turniej i który piłkarz będzie miał największy wpływ na naszą drużynę narodową.

Tak typowali znani i lubiani ze świata łódzkiego sportu:

Tomasz Salski, właściciel ŁKS-u

Turniej wygra Anglia. Skończymy rozgrywki na 1/8. Najważniejszym piłkarzem będzie Wojciech Szczęsny.

Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN

Wygra Francja. My wyjdziemy z grupy. Najważniejszy będzie Szczęsny.

Tomasz Wichniarek, dyrektor sportowy Widzewa

Wygra Hiszpania. Wyjdziemy z grupy z trzeciego miejsca. Najważniejszy będzie Nicola Zalewski.

Janusz Dziedzic, dyrektor sportowy ŁKS-u

Francja wygra turniej. Wierzę, że wyjdziemy z grupy. Najważniejszy będzie Szczęsny.

Michał Listkiewicz, były prezes PZPN

Mistrzem Anglia. Polska wyjdzie z grupy. Najlepszy Piotr Zieliński.

Leszek Bohdanowicz, profesor Uniwersytetu Łódzkiego

Wygra Francja, Polska awansuje z trzeciego miejsca i odpadnie w 1/8. Najważniejszy piłkarz - Szczęsny

Krzysztof Kwiatkowski, senator

Wygra Francja. Polska awansuje z trzeciego miejsca. Najlepszy będzie Szczęsny.

Tomasz Cebula, mistrz Polski z ŁKS-em

Niemcy wygrają, Polska wyjdzie z grupy. Chciałbym, żeby najważniejszy był Robert Lewandowski, Zalewski i Kacper Urbański.

Andrzej Grajewski, były właściciel Widzewa

Mistrzem Niemcy. Polska nie wyjdzie z grupy. Najlepszy będzie nasz bramkarz.

Marta Przywara, przewodnicząca Komisji Sportu UMŁ

Wygra Francja. Nie potrafię podejść inaczej niż z wielką nadzieją - marzy mi się awans Polski do ćwierćfinału. Wiele razy się przekonywaliśmy w przeszłości jak ogromną rolę odgrywa gra zespołowa. Również wtedy kiedy nie raz przed telewizorem narzekaliśmy np. czemu nikt nie podaje do Lewandowskiego. Dlatego liczę, że każdy zawodnik dołoży swoją cegiełkę i będziemy oglądać prawdziwą "drużynę". Szczególnie mocno trzymam kciuki za Piotra Zielińskiego, na którym (przynajmniej w pierwszym meczu) będzie spoczywać jeszcze większa odpowiedzialność w związku z tym, że ma zastąpić Lewandowskiego w roli kapitana.

Andrzej Klemba, Interia

Niemcy Mistrzem. Odpadniemy w 1/8. Najważniejszy będzie Zalewski.

Mateusz Miga, TVP Sport

Wygra Anglia, skończymy na 1/8, najlepszy Szczęsny.

Ciekawe komu się sprawdzi?

Najwięcej pytanych wskazywało na mistrzostwo Francji. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Anglicy. Tomasz Wichniarek jako jedyny wskazał Hiszpanię jako faworyta nadchodzącego turnieju. Konkurencję zmiótł Wojciech Szczęsny. Aż siedem osób wskazało, że będzie naszym kluczowym piłkarzem.Trzy głosy dostał Piotr Zieliński i Nicola Zalewski. Tomasz Cebula wskazał również na Lewandowskiego i Urbańskiego.

Jest wiara, że w Niemczech rozegramy więcej niż trzy mecze. Tylko Andrzej Grajewski podchodzi pesymistycznie do naszego udziału w fazie pucharowej.

A jak typują czytelnicy Łódzkiego Sportu?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
logo