Reklama
Reklama
Reklama

Wymagający rywal już w 1. kolejce. PGE Skra rozpocznie sezon od meczu w Zawierciu

Czas 2 min czytania
Wymagający rywal już w 1. kolejce. PGE Skra rozpocznie sezon od meczu w Zawierciu

BELCHATOW. 23.11.2021 SIATKOWKA. PLUSLIGA. PGE SKRA BELCHATOW - ASSECO RESOVIA RZESZOW N/Z KACPER PIECHOCKI FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Prezesi klubów PlusLigi w trakcie spotkania w Uniejowie ustalili kluczowe zasady dotyczące sezonu 2022/2023 Ligi Mistrzów Świata. Sezon startuje 1 października, a prezesi jednogłośnie zmienili system rozgrywania fazy play-off. Każda runda będzie toczyła się do trzech zwycięstw.

PlusLiga. Zmiany w fazie play-off

W trakcie spotkania przedstawicieli klubów PlusLigi ustalono najważniejsze punkty dotyczące sezonu 2022/2023. Udziałowcy jednogłośnie zmienili system rozgrywania fazy play-off, a awans do kolejnej rundy wywalczy zespół, który wygra trzy mecze – w każdej rundzie będzie ona toczona do trzech zwycięstw.

Reklama

– Mamy bardzo fajny kalendarz, w nowym sezonie zagramy do trzech wygranych w fazie play-off – opowiada Piotr Szpaczek, prezes mistrzów Polski Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – W ćwierćfinale i półfinale systemem dwa mecze bez zmiany gospodarza, a w meczach o medale ze zmianą gospodarza po każdym spotkaniu, tak jak w minionym sezonie. To bardzo dobra decyzja, faza play-off jest naszą największą atrakcją i chcieliśmy ją maksymalnie wydłużyć – dodaje.

CZYTAJ TAKŻE >>> Z kim PGE Skra i Grot Budowalni zagrają w europejskich pucharach?

Prezes PGE Skry Bełchatów: „To bardzo ważne decyzje”

Ustalony kalendarz rozgrywek zakłada, że mistrza Polski poznamy najpóźniej 17 maja 2023 roku. Prezesi klubów podjęli także decyzję – wynikiem 13:2 – że w ćwierćfinale rozgrywek TAURON Pucharu Polski 2023 wystąpi sześć najwyżej sklasyfikowanych drużyn po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej PlusLigi oraz dwie najlepsze ekipy z wcześniejszych rund.

– To bardzo ważne decyzje, szczególnie granie do trzech wygranych meczów w fazie play-off – zauważa Konrad Piechocki, prezes PGE Skry Bełchatów. – Poza podnoszeniem atrakcyjności kluczowej fazy rozgrywek, unikniemy także przypadkowości. Rywalizacja do dwóch wygranych w ćwierćfinale może czasem powodować, że zaprzepaści się to, co wcześniej wypracowało się przez trzy czwarte sezonu. Dodatkowo porozmawialiśmy o tym, co trzeba było jeszcze zmienić, udało się wspólnie wypracować rozwiązania, które zwiększają transparentność rozgrywek – dodaje.

Reklama

ZBUDUJ DOM SWOICH MARZEŃ Z CEGIELNIĄ GRABARZ, SPONSOREM PGE SKRY BEŁCHATÓW (WIĘCEJ)

W ramach nowego kalendarza rozgrywek zostawione są rezerwowe terminy, w razie konieczności odrabiania zaległości wynikających z sytuacji pandemicznej. Ustalono także, że po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek ostatnia, szesnasta drużyna opuści szeregi PlusLigi, a awans do niej wywalczy mistrz TAURON 1. Ligi.

W pierwszej kolejce (po raz pierwszy w historii zmieniono zasady rozstawiania ekip w poszczególnych kolejkach, numery z którymi drużyny występują w rozgrywkach zostały rozlosowane, mistrz i wicemistrz Polski były rozstawione) zagrają:

1. kolejka sezonu PlusLigi 2022/2023:
Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice
Indykpol AZS Olsztyn – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
LUK Lublin – Cerrad Enea Czarni Radom
Aluron CMC Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów
BBTS Bielsko-Biała – Cuprum Lubin
PSG Stal Nysa – Ślepsk Malow Suwałki
Trefl Gdańsk – Volley Club Barkom Lwów
Asseco Resovia Rzeszów – Projekt Warszawa

CZYTAJ TAKŻE >>> Nowe otwarcie w PGE Skrze Bełchatów

Reklama

Siatkówka

PGE Skra Bełchatów

Komentowanie zablokowane

Reklama