Reklama
Reklama

Wyróżnienie dla PGE Skry. Ale nie za osiągnięcia sportowe

Czas 2 min czytania
Wyróżnienie dla PGE Skry. Ale nie za osiągnięcia sportowe

PGE Skra Bełchatów może się pochwalić kolejnym ważnym wyróżnieniem (fot. Marian Zubrzycki)

PGE Skra Bełchatów znalazła się wśród finalistów Nagród Sport Biznes Polska, plebiscytu organizowanego przez Stowarzyszenie Sport Biznes Polska, w kategorii „Transformacja cyfrowa 2021”.

Nagrody Sport Biznes Polska są przyznawane osobom, markom i organizacjom stawiającym w swojej działalności przede wszystkim na rozwój, popularyzację czy wprowadzanie innowacji w świecie sportu i biznesu.

Jednym z klubów, który został nominowany do nagrody w kategorii „Transformacja cyfrowa 2021” jest PGE Skra Bełchatów.

– PGE Skra od wielu lat jest nominowana do nagród Sport Biznes Polska w różnych kategoriach. W tym roku zostaliśmy wyróżnieni w kategorii „Transformacja cyfrowa 2021”. To efekt przede wszystkim stworzenia nowej, znacznie bardziej funkcjonalnej strony internetowej Skra.pl. To owoc współpracy z naszym nowym partnerem technologicznym, firmą STELLIS. Jesteśmy w gronie trzech finalistów, a to oznacza, że strona została przyjęta przez kibiców bardzo dobrze, co nas cieszy – mówi Maciej Nowocień, oficer prasowy PGE Skry Bełchatów.

Reklama

PGE Skra stawia na innowacje

Transformacja cyfrowa, która do sportu weszła stosunkowo późno, umożliwia obecnie organizacjom sportowym dotarcie do kibiców w innowacyjny sposób.

W kategorii „Transformacja cyfrowa 2021” plebiscytu SBP 2022 wyróżnione zostały marki, które umiejętnie wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne w celu przyciągnięcia i utrzymania zainteresowania kibiców.

CZYTAJ TAKŻE >>> PGE Skra Bełchatów pokonała Trefla Gdańsk

Reklama

– Zawsze powtarzam, że pandemia COVID-19 powiedziała kolokwialne „sprawdzam” i sprawdziła, jak rozwinięte są kanały komunikacji klubu, jakie są zasięgi i zaangażowanie kibiców. My te bazy na Facebooku, Twitterze i Instagramie mieliśmy bardzo rozbudowane, dlatego było nam łatwo przestawić się na działania online. Już chwilę po wybuchu pandemii wprowadziliśmy komunikację z kibicami na TikToku, ale ten kanał był przez nas przygotowywany od jakiegoś czasu. Nie było to pochopne działanie – mówił niedawno podczas debaty sportowej na antenie Radia Łódź Tomasz Koprowski, dyrektor ds. marketingu PGE Skry Bełchatów.

PGE Skra jest uznawana w całym kraju na jednego z liderów wykorzystywania mediów społecznościowych w kontakcie z kibicami. W klubie zdają sobie z tego sprawę, dlatego codziennie ciężko pracują, by nie zawieść ogromnej grupy sympatyków.

– Systematycznie prowadzimy szczegółowy monitoring różnych kanałów komunikacji. Bez tej dbałości o kibiców przez ten cały czas nie byłoby możliwe zbudowanie takiej bazy fanów – podkreślił Koprowski. – Nazywanie PGE Skry Bełchatów jednym z liderów w Polsce sprawia, że nie możemy już zejść poniżej pewnego poziomu. To oczywiście nie jest łatwe, ale nas bardzo motywuje – dodał.

Reklama

Gala Sport Biznes Polska, podczas której poznamy laureatów plebiscytu SBP 2022, odbędzie się we wtorek 15 marca 2022 roku w Warszawie.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Gwiazda PGE Skry Bełchatów: „Jak odbijać piłkę kiedy giną ludzie?”

Siatkówka

PGE Skra Bełchatów

Dodaj komentarz

Reklama