Reklama
Reklama

Byli widzewiacy znaleźli nowy klub. Powalczą o awans

Czas < 1 min czytania
Byli widzewiacy znaleźli nowy klub. Powalczą o awans

Przemysław Kita Fot. Marian Zubrzycki

Kolejni zawodnicy, którym Widzew Łódź nie przedłużył po sezonie kontraktów, znaleźli nowego pracodawcę. Po Patryku Musze nowego pracodawcę znaleźli Przemysław Kita i Tomasz Dejewski.

Mucha w minionych dniach został zawodnikiem pierwszoligowego Chrobrego Głogów (WIĘCEJ), dzięki czemu w końcu będzie mógł zagrać w klubie ze swojego rodzinnego miasta. Choć wychował się nieopodal stadionu, od samego początku ścieżki jego kariery piłkarskiej omijały Chrobrego.

Reklama

KACPER KARASEK: Z WIDZEWA NA ROK DO PIERWSZEJ LIGI (SZCZEGÓŁY)

W zupełnie innym kierunku po nowe wyzwania piłkarskie wyruszyli Przemysław Kita, który w Widzewie spędził ostatnie trzy lata i Tomasz Dejewski, który zawodnikiem łodzian był przez jeden sezon. Obaj trafili na testy do Raduni Stężyca, gdzie szybko przekonali do siebie sztab szkoleniowy silnego drugoligowca. Napastnik i obrońca podpisali już z klubem z Kaszub kontrakty, który wejdą w życie 1 lipca.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: WIDZEW WCIĄŻ BEZ NOWEGO NAPASTNIKA. SZANSA DLA BARTOSZA GUZDKA?

Radunia Stężyca w minionym sezonie zakwalifikowała się do baraży eWinner II Ligi, sygnalizując pierwszoligowe aspiracje. Wtedy jeszcze się nie udało, ale w nowym sezonie wzmocniony zespół powinien znaleźć się w gronie faworytów do awansu.

Reklama

Świadczyć powinno o tym pozyskanie wspomnianych Kity i Dejewskiego, a także Jonatana Strausa. Każdy z tych zawodników nie tylko z powodzeniem poradziłby sobie na poziomie pierwszej ligi, ale też zasmakował gry w ekstraklasie. To doświadczenie może być dla walczącej o awans Raduni bezcenne.

Reklama

Piłka nożna

Przemysław KitaTomasz DejewskitransferyWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama