Reklama
Reklama
Reklama

Ile transferów zrobi ŁKS? Czy ktoś odejdzie?

Czas 2 min czytania
Ile transferów zrobi ŁKS? Czy ktoś odejdzie?

Fot. Marian Zubrzycki

- Jeżeli finanse pozwolą chciałbym dokonać dwóch, trzech wzmocnień - powiedział Kazimierz Moskal, trener ŁKS-u.
Reklama

ŁKS trenuje do piątku. W sobotę piłkarze rozegrają sparing z Polonią Piotrków i pojadą na urlopy. Do zajęć wrócą 3 stycznia. Łodzianie są liderami Fortuna 1 Ligi i chociaż głośno o tym nie mówią, zrozumiałe, że wiosną będą grali o awans. Kadra ŁKS-u jest mocna. Zespół złożony z młodych zawodników i piłkarzy, którzy wydawało się, że są na piłkarskim zakręcie strzelił najwięcej bramek, a stracił najmniej.

Reklama

Czytaj także: „Ładnej piłki naoglądałem się na ŁKS-ie”

Trener ŁKS-u chciałby dwóch transferów

Sytuacja finansowa ŁKS-u jeszcze nie jest stabilna. Chociaż wdrożony plan naprawczy działa, bo nie słyszymy o kolejnych rozwiązaniach kontraktów, atmosfera w drużynie jest dobra i klubowi nie grozi strata licencji, to potrzeba czasu i kontynuowania systematycznej pracy, którą szefowie klubu z al. Unii wykonują od tego sezonu. Dlatego nie należy spodziewać się transferów tak medialnie spektakularnych jak sprowadzenie Ricardinho, czy Mikkela Rygaarda dwa lata temu. Chociaż zawodnicy mieli określoną markę to w Łodzi się nie sprawdzili, nie wykonali zakładanego przed nimi celu jakim był awans do ekstraklasy, nadwyrężyli budżet ŁKS-u.

Reklama

 Na pewno nie chcielibyśmy żeby zawodnicy odchodzili z klubu. Jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy. Wiosną czeka nas ciężki bój. Chcielibyśmy tę kadrę utrzymać. Jeśli finanse klubu by pozwoliłyby na to, żeby sprowadzić tutaj dwóch, albo trzech zawodników to byłoby super – powiedział Kazimierz Moskal, trener ŁKS-u w programie Piłka Meczowa.

Czytaj także: Obrońca ŁKS-u pasuje do ekstraklasy.

Szymon Sobczak miał rozwiązać kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec, ale wrócił do zajęć z drużyną. Pojawiły się pogłoski, że interesuje się nim ŁKS, które Moskal po raz kolejny zdementował. Trener lidera Fortuna 1 Ligi zdradził, że do klubu nie wpłynęły jeszcze żadne oferty za Pirulo.

Reklama

Jeśli Pirulo dostałby propozycję z ekstraklasy to byłbym zadowolony, dlatego że może w jakoś przyczyniłem się do tego, że poszedł w górę. To zawodnik, który ma dużą wartość dla drużyny. Niech nikogo nie zmyli, że w Katowicach bez Pirulo i wygraliśmy 5:1. Jestem przekonany, że ten zawodnik może dać nam wiele na wiosnę. Nie mam żadnych informacji na temat ofert za Pirulo – powiedział Moskal.

Czytaj także: Najlepsze akcje ŁKS-u.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama