Reklama
Reklama
Reklama

Miasto chwali(?) Widzew i ŁKS. Kibice są zażenowani

Czas < 1 min czytania
Miasto chwali(?) Widzew i ŁKS. Kibice są zażenowani

Stadiony ŁKS-u i Widzewa (fot. redakcja / mat. prasowe)

Na miejskich profilach w mediach społecznościowych pojawiły się wpisy, mające na celu, jak nam się wydaje, pochwalić Widzew i ŁKS za świetną rundę jesienną. Sama treść „pochwał” jest jednak na tyle zaskakująca, że zareagowały na nią oba łódzkie kluby.
Reklama

ŁKS liderem I ligi, Widzew trzeci w PKO Ekstraklasie

Z czystym sumieniem można stwierdzić, że minione pół roku należało do łódzkich klubów piłkarskich. ŁKS i Widzew mają za sobą bardzo udane miesiące, co znajduje odzwierciedlenie w ligowych tabelach.

Reklama

Widzew w 17 meczach zdobył 29 punktów i zajmuje obecnie trzecie miejsce w ekstraklasie. To pozycja, która gwarantuje udział w eliminacjach europejskich pucharów, a przecież przed sezonem łódzki beniaminek był jednym z głównych kandydatów do spadku.

Z kolei ŁKS w 18 spotkaniach zdobył 37 punktów i jest liderem Fortuna 1 Ligi, mając pięć punktów przewagi nad trzecim Ruchem Chorzów i aż 10 oczek przewagi nad siódmym GKS-em Katowice. To także bardzo miłe zaskoczenie, szczególnie biorąc pod uwagę problemy finansowe, z jakimi od kilku miesięcy boryka się klub.

O co chodzi miastu Łodzi?

Świetna postawa Widzewa i ŁKS-u w obecnym sezonie nie uchodzi uwadze dziennikarzy, ekspertów oraz kibiców. Miejsce na to, by docenić osiągnięcia obu łódzkich klubów, znaleźli także przedstawiciele łódzkiego magistratu. Na Twitterze opublikowali jednak posty poświęcone Widzewowi i ŁKS-owi, które raczej nie wzbudziły u kibiców sympatii.

Reklama

Także kluby podeszły do sprawy z pewnym dystansem. Otrzymując takie komplementy nic innego im chyba nie pozostało.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Nie tylko Jordi Sanchez. Raków rozkupi Widzew?

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama