Krzysztof Surlit niestety zmarł w 2007 roku. Został zapamiętany jako wybitny piłkarz Wielkiego Widzewa. Słynął z potężnych strzałów z dystansu. W europejskich pucharach pokonał m.in. bramkarzy Manchesteru United i Juventusu Turyn. Na pewno ma pewne miejsce w jedenastce wszechczasów Widzewa.
Teraz klub upamiętni Go nazywając jego imieniem jeden z sektorów Serca Łodzi. Podczas pierwszego meczu w Łodzi nowym sezonie – 31 lipca – sektor C8 zostanie uroczyście nazwany imieniem Krzysztofa Surlita. Pojawi się tam wizerunek legendy oraz pamiątkowa tablica. Jak poinformował klub, inicjatywa upamiętnienia Krzysztofa Surlita wyszła ze strony kibiców z Zelowa, którzy na co dzień działają w lokalnym fanklubie i Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Kibiców “Tylko Widzew”. Podczas meczów w Łodzi zasiadają właśnie na sektorze C8. – Pierwszy raz nasz pomysł zgłosiliśmy jeszcze przed wybuchem pandemii, a zależało nam, by taka uroczystość odbyła się przy pełnych trybunach. Koncepcja w formie muralu bardzo nam się podoba i cieszymy się, że udało się dopiąć temat do końca, a także rozwinąć całą ideę na inne trybuny – powiedział jeden z kibiców z fanklubu Zelów.
W przyszłości planowane są upamiętnienia kolejnych wielkich piłkarzy Widzewa. – Zależy nam na tym, by wspólnymi siłami, razem z kibicami oraz sponsorami, dokonywać zmian w Widzewie oraz na stadionie. Często prosimy o wsparcie, ale staramy się również krok po kroku realizować pomysły swoje i kibiców. Mam nadzieję, że mural przedstawiający Krzysztofa Surlita będzie początkiem pięknej tradycji, dzięki której nasz stadion będzie jeszcze bardziej widzewski. Już dziś zapraszam kibiców na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, w którym weźmie udział rodzina zawodnika. Z tego miejsca chciałbym podziękować władzom Miejskiej Areny Kultury i Sportu, które przychyliły się do wniosku Klubu o stworzenie muralu – powiedział prezes Mateusz Dróżdż.
Przypomnijmy, że przed stadionem przy al. Piłsudskiego 138 stoi pomnik Twórców Wielkiego Widzewa, na jednym z bloków blisko Serca Łodzi jest mural upamiętniający pierwsze mistrzostwo Polski, a jedna z ulic obok obiektu nosi imię Włodzimierza Smolarka, legendy klubu.